Artykuł sponsorowany Okna drewniane jako inwestycja na lata

Okna drewniane jako inwestycja na lata

Drewno cenione jest nie tylko ze względu na walory estetyczne, ale również użytkowe. Spośród wszystkich materiałów budowlanych wymaga najmniejszych nakładów energetycznych na wytworzenie, obróbkę czy utylizację. Okna z drewna cieszą się dużym zainteresowaniem wśród wielbicieli naturalnych tworzyw. Wybierając stolarkę okienną, dobrze jest pomyśleć o niej, jako o długoterminowej inwestycji, dlatego też powinna cechować się wysoką trwałością.

Trwałość i wytrzymałość drewnianych okien

Drewno to bardzo trwały materiał, odporny na działanie czynników atmosferycznych. Okna drewniane produkowane obecnie w Polsce, są dużo bardziej zaawansowane technologicznie, gdyż wykonuje się je z drewna pochodzącego od certyfikowanych dostawców, sklejonego z kilku warstw i impregnowanego. Ramy i profile okien drewnianych nie odkształcają się, co oznacza, że są odporne na zmiany formy pod wpływem temperatury. Zapewniają również bezpieczeństwo, np. w czasie pożaru, gdyż materiał ten nie wydziela trujących substancji.

Dobre okna drewniane wykonane są z naturalnego materiału, gwarantującego bardzo dobre właściwości izolacyjne, niską rozszerzalność termiczną i trwałość. To inwestycja, która nie tylko nie straci po latach na wartości, ale też podniesie prestiż nieruchomości i zagwarantuje większy komfort jej użytkowania przez długie lata – dowiadujemy się w rozmowie z producentem okien i drzwi drewnianych Urzędowski, który wytwarza okna i drzwi z wysokogatunkowych materiałów oraz w oparciu o zaawansowane technologie.

Czy gatunek drewna ma wpływ na trwałość okien?

Od gatunku drewna, użytego do produkcji ram okiennych w dużej mierze zależy jego funkcjonalność oraz wytrzymałość. Każdy gatunek drewna cechuje się nieco innymi parametrami. Z gatunku drewna bardziej wytrzymałego można śmiało robić ramy okien o węższych profilach. Odpowiedni materiał, precyzyjna obróbka stolarska i szklenie oraz wysokiej jakości okucia do okien drewnianych to inwestycja na lata i gwarancja najwyższej jakości produktu, który wytrzyma niekorzystne warunki atmosferyczne, zmiany temperatur czy uszkodzenia mechaniczne.

Najbardziej trwałe i wytrzymałe gatunki drewna idealne do produkcji okien to dąb, sosna i meranti. Można także sięgnąć po nieco odważniejsze rozwiązania egzotycznych gatunków drewna, np. mahoń „sapele”, iroko, teak, czy orzech amerykański. Warto również pamiętać, że im większa gęstość drewna tym okno będzie cięższe, a drewno o mniejszej gęstości będzie bardziej podatne na uszkodzenia. Jeżeli chcemy cieszyć się drewnianymi oknami przez długi czas, dobrze jest zadbać o ich regularną konserwację, dzięki której okna będą bezproblemowo służyć nawet ponad 50 lat.

Drewniane okna są stylowe i ekologiczne!

Drewniane okna są bardzo ekologiczne z uwagi na to, że obróbka, jak i utylizacja drewna nie wymaga użycia dużych nakładów energetycznych. Co więcej, podczas produkcji okien coraz częściej pokrywa się je ekologicznymi powłokami ochronnymi, które są przyjazne dla środowiska. Okna drewniane poprawiają także mikroklimat pomieszczenia i nie wywołują żadnych alergii. Sprawiają, że wnętrze wygląda stylowo oraz wydaje się cieplejsze i przytulniejsze. Drewniane ramy są także bardzo przyjemne w dotyku i mogą występować w różnych formach i fakturach, dlatego idealnie dopasują się do każdego wnętrza, jak i elewacji.

Podziel się

Szukamy klientów

Podpowiadamy jak zdobyć klientów. Sprawdź!

Reklamuj się u nas