Artykuł sponsorowany Co to znaczy ciepły montaż okien i drzwi?

Co to znaczy ciepły montaż okien i drzwi?

Ciepły montaż drzwi i okien zyskuje na popularności, więc warto zainteresować się tą techniką, jeśli budujesz dom, albo planujesz wymianę stolarki w mieszkaniu. Co oznacza ta nazwa? W jaki sposób trzeba wykonać taki montaż? I dlaczego warto? Odpowiedź na te i inne pytania poznasz po przeczytaniu naszego artykułu.

Nowoczesne metody montażu stolarki drzwiowej i okiennej

Technika ciepłego montażu stolarki otworowej określana jest także mianem montażu warstwowego. Głównym założeniem tego rodzaju montażu stolarki okiennej i drzwiowej jest ograniczenie powstawania mostków termicznych. Co z kolei oznacza to pojęcie? Mostki termiczne są to takie miejsca w ścianach zewnętrznych, gdzie nie dochodzi ocieplenie i elementy ściany przewodzące ciepło i zimno nie są zaizolowane. Te miejsca powodują utratę ciepła z ogrzewanych pomieszczeń, podnosząc koszty ogrzewania i przez to także wpływając negatywnie na środowisko. Z tych powodów warto zainteresować się metodą ciepłego montażu, bo może ona przynieść spore oszczędności. Można ją stosować do każdego rodzaju okien: okien z pcv, okien drewnianych i okien aluminiowych. Rodzaj okna nie ma tu znaczenia. Ważne jest za to odpowiednie przygotowanie otworu, w którym ma być umieszczona stolarka i sposób wykonania warstwy paroszczelnej, paroizolacyjnej i termoizolacyjnej.

Na czym polega ciepły montaż stolarki okiennej?

Przygotowując otwór do ciepłego montażu stolarki, monter musi go dokładnie oczyścić, a następnie zagruntować specjalnym preparatem. Trzeba pamiętać o zachowanie luzów dylatacyjnych, które ułatwią aplikację uszczelnienia. Osadzając okno, należy pamiętać o ustawieniu go w pozycji, która maksymalnie redukuje ryzyko powstawania mostków. W przypadku muru jednowarstwowego okno należy umieścić w połowie grubości muru, zaś w przypadku muru warstwowego, okno powinno się znaleźć w strefie izolacji. Firma Artbud 94 jest dystrybutorem okien od wiodących producentów w Polsce. Istotne przy montażu ciepłym jest wykorzystanie odpowiedniej ilości kotew i dybli, w celu ustabilizowania pozycji okna. Zbyt mała ilość elementów mocujących może doprowadzić do niestabilności stolarki, deformacji, a co za tym idzie do obniżenia szczelności całego układu. Następnie wolną przestrzeń między ścianą a ościeżnicą wypełnia się uszczelnieniem, które stanowić może piana poliuretanowa, taśma rozprężna lub inne rozwiązanie systemowe. Na końcu należy przykleić na ramach okiennych taśmę paroszczelną wewnątrz pomieszczeń i paroprzepuszczalną od strony zewnętrznej.

Opracowanie:

Artbud 94 Paweł Słupecki

Dąbrowa Górnicza , Legionów Polskich 29

Podziel się

Szukamy klientów

Podpowiadamy jak zdobyć klientów. Sprawdź!

Reklamuj się u nas