Materiał Partnera Odwierty pod pompy ciepła w ofercie firmy H2O

Odwierty pod pompy ciepła w ofercie firmy H2O

Firma H2O mieści się w Zduńskiej Woli na terenie województwa łódzkiego. Specjalizuje się w budowie studni głębinowych, ale chętnie pomaga też inwestorom decydującym się na montaż pompy ciepła. Czynności tej nie da się przeprowadzić bez wcześniejszego wykonania odwiertów. Jaką przeważnie mają one głębokość? Na to pytanie odpowie specjalista z firmy H2O!

Czym właściwie jest pompa ciepła?

Pompa ciepła to ekologiczna alternatywa dla tradycyjnego kotła grzewczego. Z jej pomocą można ogrzać dom i wodę użytkową, nie ponosząc przy tym dużych kosztów eksploatacyjnych. Urządzenie czerpie energię cieplną z powietrza, gruntu lub wód podziemnych. Za najbardziej efektywne uchodzą modele gruntowe. Grunt w przeciwieństwie do wody i powietrza odznacza się stałą temperaturą, co ułatwia utrzymanie pożądanej temperatury w pomieszczeniach. Wszystkie pompy ciepła pracują w systemie bezobsługowym. Nie emitują do środowiska naturalnego żadnych toksycznych substancji ani spalin. Jednak wyzwaniem może okazać się ich montaż. Nierzadko należy go rozpocząć jeszcze przed wylaniem fundamentów.

W jakim celu wykonuje się odwierty pod pompy ciepła?

Jak tłumaczy specjalista z firmy H2O – pompa ciepła to swoisty wymiennik ciepła między gruntem a domem. Aby wymiana energii cieplnej była w ogóle możliwa, głęboko w ziemi należy umieścić rurę w kształcie litery „U”. Właśnie w tym celu tworzy się odwierty. Ich głębokość może sięgać nawet 100 metrów, co wymaga zastosowania specjalistycznego sprzętu. Po wszystkim wykop zostaje zasypany mieszaniną urobku i płuczki bentonitowej. Jak już wspomniano, odwierty pod pompę ciepła wykonuje się na pustej działce budowlanej. Dopuszczalne jest postawienie na niej fundamentów. Działka musi być uzbrojona w wodę oraz elektryczność. Media są niezbędne do prowadzenia prac wiertniczych.

Dlaczego warto zaufać firmie H2O?

Firma H2O to fachowcy z wieloletnim doświadczeniem w branży studniarskiej, którzy nie boją się trudnych wyzwań. Wychodząc naprzeciw oczekiwaniom swoich klientów, zajęli się także wykonywaniem odwiertów pod pompy ciepła. Pomaga im w tym doskonałe przygotowanie merytoryczne oraz niezawodny sprzęt wiertniczy. Firma H2O zawsze z pełnym zaangażowaniem podchodzi do realizacji każdego kolejnego zlecenia i dokłada wszelkich starań, by ukończyć je w terminie. Ponadto oferuje fachowe doradztwo w zakresie montażu pomp ciepła i konkurencyjne ceny usług. Przedsiębiorstwo obsługuje klientów z województwa łódzkiego, lecz w przypadku realizacji dużej inwestycji, jest gotowe do pracy na terenie ościennych województw.

Opracowanie:

H2O Studnie głębinowe Jacek Wolski

Zduńska Wola , Zielona 48 lok. 9

Podziel się

Szukamy klientów

Podpowiadamy jak zdobyć klientów. Sprawdź!

Reklamuj się u nas