Materiał Partnera Odgrzybianie mieszkania, czyli jak usunąć grzyb ze ścian

Odgrzybianie mieszkania, czyli jak usunąć grzyb ze ścian

Jeśli na ścianie pojawi się grzyb, możesz być pewien, iż w Twoim domu panuje wilgoć. Jeśli odpowiednio wcześnie nie zorientujesz się w kwestii odgrzybiania mieszkań, problem będzie się nasilał, a Ty w niedalekiej przyszłości możesz mieć kłopoty ze zdrowiem. Istnieje kilka sposobów radzenia sobie z grzybem na ścianie – samodzielnie lub z pomocą fachowców. Sprawdź, która metoda sprawdzi się w Twoim przypadku.

Samodzielne odgrzybianie ścian

Pleśni można się pozbyć w domowych warunkach, samodzielnie, wykorzystując ogólnodostępne preparaty. Metoda ta nie sprawdzi się jednak w przypadkach trudnych, kiedy grzyb zaatakował już głębsze warstwy ściany. W takich sytuacjach należy zgłosić się po pomoc do profesjonalnej firmy, jak np. Enosta sp. z o.o., która dobierze rozwiązanie adekwatnie do problemu. Jeśli zdecydujesz się na samodzielne usuwanie grzyba, zadbaj o odpowiednie zabezpieczenie. Obowiązkowo powinieneś zaopatrzyć się w rękawiczki i maseczkę. W pierwszej kolejności musisz usunąć powstałą pleśń za pomocą szpachelki. Kiedy ściana będzie w pełni oczyszczona możesz rozprowadzić środek grzybobójczy, np. za pomocą pędzla. W zależności od stopnia zaawansowania problemu, możliwe że czynność tę będzie trzeba powtórzyć kilkakrotnie. Pamiętaj, aby bezwzględnie stosować się do wskazówek umieszczonych na opakowaniu.

Profesjonalne odgrzybianie budynków

Jeśli grzyb zaatakował już większą część powierzchni i głębsze warstwy ściany, musisz postawić na profesjonalne odgrzybianie mieszkań. Powierzchowne działania i zwykłe środki mogą bowiem okazać się niewystarczające. Specjaliści w tej dziedzinie zdiagnozują stopień zagrzybienia i zawilgocenia oraz zastosują dedykowany preparat, który z pewnością poradzi sobie z konkretnym problemem. Ponadto pomogą oni także w ustaleniu przyczyny powstawania pleśni. Warto bowiem podkreślić, iż samo odgrzybianie nie będzie skuteczne, jeśli źródło problemu nie zostanie całkowicie wyeliminowane. Wysoka wilgoć każdorazowo doprowadzi do tego, iż pleśń ponownie będzie pojawiała się na ścianie. 

Opracowanie:

Enosta sp. z o.o.

Rzeszów , al. gen. Okulickiego 18

Podziel się