Materiał Partnera Dlaczego warto regularnie ozonować mieszkanie?

Dlaczego warto regularnie ozonować mieszkanie?

Z każdym rokiem pogarsza się stan powietrza, którym oddychamy. Dlatego, jeśli zależy nam na tym, żeby powietrze w naszym mieszkaniu było czyste, bez chorobotwórczych zarazków, powinniśmy poddawać je zabiegowi ozonowania. Jeżeli będziemy robić to regularnie, raz na trzy miesiące, to pozbędziemy się 90% alergenów domowych. Jest to szczególnie ważne, gdy mamy w domu alergików i małe dzieci.

Poznaj działanie ozonu

Dzięki ozonowaniu pozbędziemy się nie tylko nieprzyjemnych zapachów i zarazków, ale również poprawimy swoje samopoczucie – żegnając bóle głowy, problemy z koncentracją czy ogólne rozdrażnienie oraz będziemy lepiej oddychali. Ozon ma bardzo silne działanie, ale rozkłada się w ciągu pół godziny. Gdy zetknie się z różnymi wirusami, bakteriami czy niepożądanymi zapachami, to utlenia je, dzięki obecności dodatkowego atomu tlenu. Po tym spotkaniu pozostaje tylko tlen, który jest bezpieczny dla człowieka, ponieważ na co dzień nim oddychamy. Dlatego nie musimy się martwić o jego szkodliwe działanie na organizm ludzki, gdyż jest on destrukcyjny wyłącznie w dużych stężeniach.

Jakie problemy eliminuje ozonowanie?

Warto przyjrzeć się bliżej zabiegowi ozonowania i dowiedzieć się, z jakimi problemami skutecznie sobie radzi. Należą do nich m.in.:

  • zapach dymu papierosowego,
  • wilgoć,
  • zapachy pochodzenia zwierzęcego,
  • pleśń,
  • zapachy po pożarze i zalaniu wodą,
  • wirusy i bakterie,
  • zapachy po gotowaniu,
  • likwiduje roztocza.

Co więcej, ozonu używa się do ozonowania wody, którego zadaniem jest utlenianie, dezynfekcja, poprawa smaku, zapachu oraz barwy wody.

Etapy i czas trwania ozonowania

Proces ozonowania, w zależności od wielkości pomieszczenia, trwa od kilku do kilkudziesięciu minut. W pomieszczeniu nie mogą przebywać ludzie ani zwierzęta . Po ok. 3-4 godzinach od wyłączenia ozonatora(ów) stężenie ozonu jest całkowicie bezpieczne. Wyczuwa się tylko świeży zapach – „jak powietrze po burzy”. Czas połowicznego rozpadu wynosi ok. 20-30minut. Oznacza to, że po każdych 20 minutach stężenie ozonu zmniejsza się o połowę. Ozon rozkłada się do dwucząsteczkowego tlenu (O2). Ozonowanie wykonywane przez doświadczoną firmę DryArt daje gwarancję wyeliminowania nieprzyjemnych zapachów, bakterii i wirusów, roztoczy, grzybów, glonów i innych alergenów. Zaleca się zabieg ozonowania dla wszystkich alergików (znika ponad 90% wszystkich alergenów domowych) - dlatego warto wykonywać ozonowanie, przynajmniej raz na kwartał.

Opracowanie:

DryArt Artur Duczmalewski

Legionowo , Zegrzyńska 13 lok. 4

Podziel się