Materiał Partnera Nowoczesne poręcze dla schodów w Twoim domu!

Nowoczesne poręcze dla schodów w Twoim domu!

Jeśli wnętrza Twojego domu wykonane są w stylu skandynawskim, industrialnym, modernistycznym, czy też awangardowym, powinieneś wykorzystać dla swoich schodów odpowiednie wizualnie poręcze. Najlepiej wybierać te minimalistyczne, przygotowane z wysokiej klasy stali nierdzewnej. To ona zapewni piękno Twoim schodom, a także wiele dodatkowych estetycznych elementów, które zachwycają swoją innowacyjnością i prostotą!

Kiedy można stosować poręcze i balustrady ze stali nierdzewnej

Poręcze i balustrady ze stali nierdzewnej to konstrukcje, które można stosować niemalże dla każdego stylu wnętrzarskiego, a także do odmiennych warunków technicznych, związanych z przestrzenią schodów. Występują one bowiem w wersjach montażu ściennego, podłogowego, czy wolnostojącego, stwarzając wiele możliwości aranżacyjnych. Podkreślić przy tym należy, że balustrady oraz poręcze ze stali nierdzewnej, są idealne do montażu przy schodach jednobiegowych prostych, kręconych (spiralnych), dwubiegowych zabiegowych, dwubiegowych łamanych, dwubiegowych ze spoczynkiem, zabiegowych wachlarzowych i przy wielu innych typach. Nie tylko stal nierdzewna jest bowiem bardzo estetyczna, trwała i odporna na różne obciążenia oraz uszkodzenia, ale jest ona także idealna do plastycznego formowania. Nowoczesne poręcze mogą mieć dzięki temu kształt prostokątny, owalny, półowalny, oraz mogą być dowolnie wyginane, co umożliwia piękne przystosowanie ich do schodów budowanych na planie koła.

Poręcze z elementem drewnianym

Systemy balustrad ze stali nierdzewnej, nie tylko mogą być przystosowane do wypełnienia ich drewnem oraz szkłem, ale mogą również posiadać poręcze dodatkowo „obite” innym materiałem, niż metalowy. Najczęściej mowa o konstrukcjach również z elementami drewnianymi, co pozwala na przystosowanie balustrady do „cieplejszych” wizualnie wnętrz skandynawskich. Wybrać można zaś zarówno wykończenie z jasnego, jak i ciemnego gatunku drzewa, w formie z widocznymi słojami, bądź też bez „naturalnych” zdobień. Istotne jest jednak to, aby drewno przeszło wcześniej obróbkę fitosanitarną i suszenie, a także impregnacje. Ważne jest również zamontowanie go tak, aby było jedną monolityczną konstrukcją, idealnie łączącą się ze stalą.

Poręcze z systemem oświetlenia LED

Nowoczesnymi poręczami są nie tylko te ze stali nierdzewnej, również w wersji łączącej drewno. Dzisiaj producenci prześcigają się w różnego rodzaju urozmaiceniach. Przykładem wartym uwagi są podchwyty ze specjalnymi miejscem montażowym dla taśm ledowych. Na rynku można spotkać się z konstrukcjami już z wypełnionymi oświetleniem korytkami, lub z wyrobami, które można samodzielnie przystosować, harmonizując z siecią elektryczną. Takie produkty oferuje między innymi firma AVIS z jednym z oddziałów w Rybniku. Mowa o oświetleniu Linear Light w pochwycie montowanym na ścianie w typie EASY GLASS. Z tym nowoczesnym systemem można dokładnie zaznajomić się odwiedzając szeroko opisaną stronę www marki AVIS! Nie czekaj zatem, i stwórz niepowtarzalne wnętrza cieszące oko i spełniające funkcjonalne potrzeby… 

Opracowanie:

Avis Balustrady Nierdzewne

Rybnik , Przemysłowa 19 f

Podziel się