Artykuł sponsorowany Nowoczesne pompy ściekowe – co konkretnie oferują najlepsi producenci?

Nowoczesne pompy ściekowe – co konkretnie oferują najlepsi producenci?

Problem związany z wydajnym procesem pompowania ścieków, choć na pierwszy rzut oka może wydawać się nieco prozaiczny, jest jednak niezwykle istotny. Aby sprostać temu zadaniu, istnieje konieczność zastosowania nowoczesnych urządzeń, których budowa pozwoli poradzić sobie zarówno z efektywnością, jak i pracą w dość specyficznych warunkach. Najskuteczniej sprawdzają się oczywiście specjalistycznie zaprojektowane pompy ściekowe. Co warto o nich wiedzieć?

Pompy ściekowe zatapialne

W zdecydowanej większości przypadków pompy ściekowe stosuje się do tłoczenia ścieków komunalnych oraz przemysłowych. Urządzenia tego typu oferują możliwość pompowania zanieczyszczeń o średnicy od kilku do nawet kilkuset milimetrów. Rodzaj zastosowanej pompy zawsze determinowany jest przez typ ścieków, z jakim ma się do czynienia. Ze względu na swoje niepodważalne zalety, ogromnym zainteresowaniem ze strony inwestorów cieszą się pompy zatapialne. Czym się charakteryzują? W pierwszej kolejności należy wspomnieć o ponadprzeciętnej wydajności, która może oscylować w granicach kilku tysięcy m3/h. Są to również urządzenia bardzo łatwe w obsłudze i konserwacji. Doskonale radzą sobie ze ściekami nieoczyszczonymi, wstępnie oczyszczonymi, osadami, szlamami oraz recyrkulacją osadów.

Bardzo specyficznym rodzajem pomp ściekowych są pompy z rozdrabniaczem, czyli odpowiednio zaprojektowanym urządzeniem, którego zadaniem jest skuteczne rozdrobnienie zanieczyszczeń o większych średnicach, tak aby uzyskane medium można było pompować pod ciśnieniem rurami o małych średnicach.  Niemniej jednak przez swoją specyfikację techniczną oraz stosunkowo wąskie zastosowanie, stanowią one jedynie margines całej oferty. A co jeszcze możemy w niej znaleźć?

Pompy ściekowe z wirnikiem „Vortex” i nie tylko

Wszędzie tam, gdzie potrzebna jest nieco mniejsza wydajność, a ścieki zawierają dużo ciał stałych, często o charakterze włóknistym, dobrym rozwiązaniem jest zastosowanie pomp z wirnikiem otwartym typu „Vortex” odpornym na zapychanie. Konkretne cechy produktu zawsze powinny być dopasowane do konkretnych potrzeb klienta ostatecznego. Aby ustalić ten fakt, można skorzystać z 2 możliwości. Pierwszą z nich jest przeanalizowanie przygotowanej przez specjalistów tabeli oporów przepływu, aczkolwiek może się okazać, iż nie wszystkie informacje w niej zawarte, zostaną należycie zrozumiane. Z praktycznego punktu widzenia o wiele lepiej jest skorzystać z rzetelnej porady, którą można uzyskać przez telefon lub udając się do siedziby firmy. Tak kompleksową obsługę zapewnić mogą jedynie najbardziej doświadczeni fachowcy, do których zdecydowanie zalicza się Ebara Pompy Polska. W rozbudowanej ofercie asortymentowej oprócz opisanych powyżej pomp ściekowych, klienci znajdą tutaj, m.in.

  • pompy monoblokowe,
  • pompy wielostopniowe,
  • pompy głębinowe,
  • pompy samossące,
  • pompy obiegowe
  • pompy postumentowe

Oferta firmy zawiera także małe zestawy hydroforowe, w których znajdują się wszystkie niezbędne do uruchomienia instalacji elementy. Jeżeli chodzi o zestawy domowe z jedną pompą, to znajdziemy tutaj oczywiście pompę, zbiornik przeponowy łącznik 5-drogowy, manometr, wyłącznik ciśnieniowy oraz kabel zasilający wraz z wtyczką.

Podziel się

Szukamy klientów

Podpowiadamy jak zdobyć klientów. Sprawdź!

Reklamuj się u nas