Artykuł sponsorowany Dlaczego powinniśmy regularnie czyścić kanalizację i czym jest spirala elektryczna?

Dlaczego powinniśmy regularnie czyścić kanalizację i czym jest spirala elektryczna?

Rury kanalizacyjne zapychają się w różnych miejscach i z rozmaitych przyczyn. Jedną z najczęstszych jest nieodpowiednie użytkowanie kanalizacji i niedbanie o jej stan. Domowe odpływy zwykle są zapychane przez resztki jedzenia, artykuły higieniczne, a nawet włosy. Z czasem powstaje taki zator, że uniemożliwia on swobodny przepływ wody. W takich chwilach konieczne jest udrażnianie kanalizacji. Rozwiązaniem problemu zatkanych rur może być np. zastosowanie spirali elektrycznej. Co warto wiedzieć na temat tego sposobu udrażniania kanalizacji?

Dlaczego regularne udrażnianie kanalizacji jest ważne?

Hydraulicy często otrzymują wezwania od osób prywatnych, które nie są w stanie poradzić sobie z zatkanymi odpływami w łazience lub kuchni. Niewielkie zatory w kanalizacji jesteśmy w stanie zwalczyć sami, jednakże w sytuacji, gdy doszło do całkowitego zapchania rur, niezbędne jest wezwanie fachowca, który dysponuje odpowiednim sprzętem, by poradzić sobie z takimi problemami. Warto jednak zaznaczyć, że kanalizacja powinna być udrażniana nie tylko w chwili, gdy woda nie może z niej odpłynąć. Jeżeli nie będziemy regularnie czyścili rur kanalizacyjnych, wówczas osad, który w nich zalega, może doprowadzić do powstawania większych zatorów, a nawet przedostawaniem się zanieczyszczeń na zewnątrz. Poza tym zalegający osad niekorzystnie wpływa na rury kanalizacyjne.

W związku z tym już w momencie, gdy zauważyliśmy, że woda zalega lub z wanny, umywalki, prysznica lub innego miejsca wydostaje się nieprzyjemny zapach, powinniśmy wezwać fachowca od udrażniania rur. Wielu z nas działa wtedy na własną rękę i używa np. środków chemicznych lub przepychaczki, aczkolwiek ich zastosowanie może jeszcze bardziej pogłębić problem. Znacznie lepszym rozwiązaniem jest użycie spirali do udrażniania kanalizacji.

Spirala elektryczna do udrażniania rur – czym jest i dlaczego warto jej używać?

Spirala elektryczna to przepychania kanalizacji to jeden z najważniejszych sprzętów, w który musi być wyposażony każdy hydraulik. Dzięki niej możliwe jest poradzenie sobie nawet z największymi zatorami w rurach kanalizacyjnych. Spiralę nazywa się także sprężyną. Jej nazwa wzięła się od tego, że jest to drut stalowy zawinięty w spiralę. Hydraulicy używają sprzętów o rozmaitej długości, w zależności od wielkości kanalizacji i miejsca, gdzie powstał zator.

Firma kanalizacyjna El- Hydro Instal Lider z Zielonej Góry jest w stanie przeczyścić kanalizacje o różnej długości, jednak zależy to także od średnicy rur. W przypadku, gdy rura ma średnicę od 32 do 40 mm, wówczas możliwe jest przepchanie kanalizacji o długości od 5 do 8 metrów. Jeśli rura ma średnicę 50 mm, to spirala elektryczna sięgnie nawet do 25 metrów. Natomiast w przypadku kanalizacji o średnicy od 100 do 160 mm możliwe jest udrażnianie rur nawet do 24 metrów. Przy wyborze odpowiedniego sprzętu do konkretnego zadania, zwraca się także uwagę na grubość spirali. Ten parametr zależy głównie od średnicy rury kanalizacyjnej. Główną zaletą spirali elektrycznej jest to, że można jej używać niemalże w każdej instalacji wodno-kanalizacyjnej. Poza tym znacznie lepiej radzi sobie ona z zatorami niż spirale ręczne.

Podziel się

Szukamy klientów

Podpowiadamy jak zdobyć klientów. Sprawdź!

Reklamuj się u nas