Materiał Partnera Nowe trendy w urządzaniu łazienki

Nowe trendy w urządzaniu łazienki

Odwiedzając sklepy remontowo-budowlane można zauważyć, jak szybko zmieniają się trendy w urządzaniu łazienki. Najlepiej widać to po sekcji z płytkami – jeszcze parę lat temu modne były fantazyjne, wielkopowierzchniowe wzory. Po nich przyszła kolej na mozaiki układane z drobnych kamyczków i muszelek. Całkiem niedawno w wykańczaniu łazienek królowała biel i imitacja drewna. Jednak rok 2019 to zupełnie nowe, ekstrawaganckie trendy. Jakie aranżacje łazienek są aktualnie najmodniejsze?

Czysta czerń

Czerń we wnętrzu jeszcze niedawno uchodziła za ponurą. Dzisiaj pozwala na osiągnięcie efektu elegancji. To nowy trend w urządzaniu łazienki, idealnie komponujący się z drewnem, betonem, złotem czy morską zielenią.

Czerń niestety się brudzi. Widać na niej wszystkie odciski, zachlapania i plamy – szczególnie z kosmetyków. Jest na to sposób – wystarczy wybierać płytki matowe, nie całkowicie czarne, z odcieniami szarości, cieniami lub fantazyjnymi nadrukami. Łatwo będzie utrzymać taką łazienkę w czystości, uzyskując efekt glamour.

Niezwykłe faktury

Płytki z fakturami mogą być to geometryczne lub abstrakcyjne zagłębienia i wypukłości. Świetnie będą prezentować się na wybranym fragmencie ściany. Do ich położenia zatrudnijmy fachowców, którzy przywiązują dużą wagę do drobiazgów. Dzięki pracy takiej firmy, jak lubelskie Design-Haus Sebastiana Miareczki, która kompleksowo wykonuje prace wykończeniowe łazienki mamy pewność, że kształty zostaną idealnie dopasowane. Zaletą „ściany 3D” jest ciekawe odbijanie zarówno naturalnego, jak i sztucznego światła, a także optyczne powiększenie łazienki.

Kamień i beton

Kamień, w tym lastryko i marmur oraz beton w połączeniu z drewnem to wybijający się trend w urządzaniu łazienki. Tak zaprojektowane pomieszczenie będzie przypominać intrygujące wnętrze azjatyckiego SPA. Dodatkowym atutem jest łatwość utrzymania czystości na takim kolorze płytek!

Mądre urządzenia

Smart sprzęty rozgaszczają się w łazienkach. Znane z futurystycznych filmów samonapełniające się wanny, opuszczające deskę i spłukujące wodę ubikacje, pralki sterowane przez WiFi – te możliwości są teraz w zasięgu ręki. Pozwalają one na oszczędność wody oraz zachowanie higieny przy korzystaniu z urządzeń sanitarnych.

Złote dodatki

Złote dodatki to kolejna odsłona luksusowych trendów w aranżacji łazienki. Mogą to być pozłacane baterie albo ramy lustra czy nawet świeczniki czy doniczki – złoto będzie komponowało się z niemal każdym stylem pomieszczenia. Nie trzeba robić remontu łazienki, by odmienić wnętrze – wystarczy za grosze wymienić kilka dodatków!

Zielone dekoracje

Liście jako element designu królują w wykańczaniu wnętrz w 2019 roku. Warto postawić na nie także podczas urządzania łazienki. Wystarczy znaleźć odmiany, które lubią ciemne i wilgotne pomieszczenia, jak monstery lub sukulenty. Także sztuczne kwiatki lub tzw. „lasy w słoiku” będą nowoczesnym i ocieplającym wnętrzem dodatkiem do każdej łazienki.

Opracowanie:

Design-Haus Sebastian Miareczka

Lublin , Bursztynowa 1c lok. 49

  • tel. 609 407 522

Podziel się