Materiał Partnera Jak znaleźć dobrą ekipę remontową?

Jak znaleźć dobrą ekipę remontową?

Każdy, kto ma za sobą remont domu lub mieszkania wie, że dobra ekipa remontowa to jeden z elementów udanego i sprawnego remontu. Niestety, w Polsce dobrych specjalistów z tej branży jest jak na lekarstwo. Jak więc wyłonić spośród wielu ofert rzetelnych i odpowiedzialnych fachowców? Nie jest to łatwe zadanie, ale spieszymy z podpowiedziami. Oto kilka rzeczy, na które warto zwracać uwagę.

Otwartość na potrzeby klienta i chęć dzielenia się wiedzą

Dobry specjalista to osoba, która cechuje się indywidualnym podejściem do klienta. Każdy remont to inna historia, inne potrzeby, inni właściciele nieruchomości. Jeśli fachowiec neguje wiele twoich pomysłów, najprawdopodobniej jest fachowcem “starej daty”, który jest zamknięty na nowości. Z kolei jeśli możesz liczyć na otwartość i podpowiedzi - jest to najprawdopodobniej specjalista, którego szukasz.

Umowa

Pisemna umowa stanowi podstawę do złożenia ewentualnej reklamacji i dochodzenia swoich praw. Dobry specjalista nie będzie miał problemu z podpisaniem takiego dokumentu, ponieważ zabezpiecza to również jego interesy. Umowa powinna zawierać m.in. termin rozpoczęcia i zakończenia prac, zakres prac, wynagrodzenie. Jeśli potencjalny wykonawca nie chce podpisać umowy, powinna się nam zapalić czerwona lampka ostrzegawcza.

Polecenia, opinie i rekomendacje

Jeśli ktoś z twoich znajomych lub rodziny na pozytywne doświadczenia z daną ekipą remontową, to świetnie! Nie ma nic lepszego jak opinie osób, które dobrze znamy. Jeśli natomiast poszukujesz fachowców z internetu, zorientuj się np. na forach budowlanych czy są o nich jakieś opinie.

Dobra ekipa kosztuje... ale nie majątek

Remont jest zwykle dużym obciążeniem finansowym, dlatego zrozumiałe jest szukanie oszczędności na różnych jego etapach. Jednak błędem jest wynajęcie najtańszej ekipy remontowej. W tej branży cena jest zwykle wyznacznikiem jakości. Jeśli zależy ci na dobrych specjalistach, najprawdopodobniej będą oni mieli nieco wyższe stawki, w porównaniu do średniej.

Na dobrą ekipę trzeba poczekać

Dobra ekipa remontowa jest zwykle rozchwytywana, tak więc aby znalazła dla nas miejsce w swoim kalendarzu, trzeba się uzbroić w cierpliwość. Sygnałem ostrzegawczym powinna być dla nas gotowość do pracy zarówno “od zaraz”, jak i za kilka miesięcy.

Remont z doświadczonymi fachowcami

Poszukujesz dobrej ekipy remontowej? Wypróbuj firmę Jarosław Olejnik Jar-Bud z miejscowości Barcice. Firma zatrudnia wykwalifikowanych pracowników z doświadczeniem zawodowym, którzy wykonują swoją pracę na najwyższym poziomie. W ofercie firmy znajdziemy m.in.: usługi remontowe (np. remont domu, garażu, klatki schodowej), usługi malarskie (np. malowanie mieszkań, tapetowanie), usługi montażowe, usługi wykończeniowe, usługi parkieciarskie, a także wykończenia pod klucz.

Opracowanie:

Jarosław Olejnik Jar-Bud

Barcice 15

Podziel się