Materiał Partnera Szpachlowanie ścian – jak wykonują to pracownicy firmy budowlanej Tomasza Ciołczyka?

Szpachlowanie ścian – jak wykonują to pracownicy firmy budowlanej Tomasza Ciołczyka?

Jedną z podstawowych czynności wykonywanych w trakcie remontowania i wykańczania pomieszczeń jest szpachlowanie. Realizacja tego zadania nie wymaga posiadania specjalnej wiedzy i umiejętności, jednakże trzeba zwrócić uwagę na kilka rzeczy. Dzięki szpachlowaniu możemy wyeliminować wszelkie rysy, pęknięcia, zadrapania czy inne ubytki w ścianie, zatem jest to jedna z czynności przygotowawczych np. przed malowaniem lub tapetowaniem powierzchni. Pracami tego typu zajmuje się firma budowlana Tomasza Ciołczyka.

Czym jest szpachlowanie ścian?

Szpachlowanie ścian to jedna z najczęściej wykonywanych prac remontowo-wykończeniowych. Przeprowadza się ją zazwyczaj przed malowaniem lub tapetowaniem powierzchni, ponieważ dzięki szpachlowaniu można uzyskać gładkie i równe podłoże. Szpachlowaniu można poddawać zarówno ściany pokryty warstwą tynku, jak i wykonane w systemie suchej zabudowy. Jak podkreśla specjalista od prac wykończeniowych z zakładu budowlanego prowadzonego przez Tomasza Ciołczyka, w pierwszym etapie prac należy uzupełnić ubytki w ścianie specjalną masą, następnie pokryć nią całą powierzchnię. W ten sposób pozbędziemy się nieestetycznych ubytków w ścianach, a także wyrównamy wszelkie nierówności.

Jeżeli szpachlujemy regipsy, wówczas masę aplikuje się na miejsca, gdzie się one łączą ze sobą. Nieodłącznym elementem szpachlowania ścian jest nakładanie gładzi. Gładź stanowi ostateczne podłoże przed tapetowaniem ściany albo jej malowaniem. W trakcie szpachlowania trzeba być cierpliwym i precyzyjnym, w innym wypadku efekty prac nie będą zadowalające. Jeśli nie jesteśmy w stanie poradzić sobie z tym zadaniem, najlepszą opcją jest nawiązanie współpracy ze wspomnianą wcześniej firmą remontowo-wykończeniową prowadzoną przez Tomasza Ciołczyka.

Jak przebiega szpachlowanie ścian?

Pierwszą rzeczą, jaką należy wykonać w trakcie szpachlowania, jest przygotowanie i zagruntowanie podłoża, a potem przygotowanie masy szpachlowej. To oznacza, że musimy ze ściany usunąć wszelkie gwoździe, kołki, gniazda elektryczne i inne elementy. Wskazane jest też usunięcie starych tynków, farb lub tapety. Gdy ściana jest odpowiednio oczyszczona, można przejść do gruntowania. Celem tego zabiegu jest zwiększenie przyczepności masy szpachlowej. Jak wspomina pracownik firmy budowlanej Tomasza Ciołczyka z Grzymalina w województwie dolnośląskim, pozostałe prace można zacząć wykonywać po wyschnięciu preparatu gruntującego. Po tym czasie można przejść do aplikowania masy szpachlowej.

Jak zostało wspomniane wcześniej, w pierwszej kolejności trzeba uzupełnić ubytki w powierzchni, a dopiero potem pokryć masą całą ścianę. W trakcie tej pracy wskazane jest pozbycie się nawet najmniejszych ubytków. Masę należy nakładać w dużych ilościach, a potem dokładnie ścierać. Za pomocą masy szpachlowej wyrównuje się też narożniki ścienne. W tym przypadku masę nakłada się na ścianę, a potem zatapia w niej aluminiowe profile i ponownie aplikuje masę. Dopiero potem można przejść do szpachlowania całej powierzchni.

Opracowanie:

Usługi Budowlane Tomasz Ciołczyk

Grzymalin , Świerkowa 72

  • tel. 663 362 396

Podziel się