Artykuł sponsorowany Najlepszy moment na modernizację instalacji

Najlepszy moment na modernizację instalacji

Remont mieszkania to najlepszy moment, aby zaplanować modernizację instalacji elektrycznej. Szczególnie jeśli dotyczy to starego budownictwa, gdzie instalacja wykonana jest w starej technologii i często nie radzi sobie ona z podłączeniami dużej ilości odbiorników. Stara instalacja może zagrażać też bezpieczeństwu mieszkańców jak również podłączonych do gniazdek urządzeń. Często małe zwarcie może doprowadzić do porażenia użytkownika lub niechcianego pożaru.

Modernizacja instalacji elektrycznej

Przepisy prawa budowlanego nie definiują konieczności wymiany starej instalacji elektrycznej, ale obowiązkiem właścicieli mieszkania czy zarządcy budynku jest szczególna o nią dbałość. Z tego powodu raz na pięć lat wykonywane są przeglądy instalacji elektrycznej, której celem jest weryfikacja jej stanu. W przypadku, kiedy zostaną wykryte jakiekolwiek nieprawidłowości zaleca się wykonanie niezbędnych napraw i modernizacji. Najlepszym jednak momentem na wykonanie modernizacji instalacji elektrycznej w mieszkaniu jest remont. Wtedy przed gładzeniem czy malowaniem ścian warto wymienić stare kable elektryczne i zmodernizować gniazdka, które będą dostosowane do nowoczesnych urządzeń. Jednak przed przystąpieniem do tego typu prac należy znaleźć profesjonalnego elektryka, który dokona modernizacji z zachowaniem najwyższych standardów, a przyszły użytkownik będzie mógł czuć się bezpiecznie.

Jak wykonać prawidłową modernizację instalacji?

W starym budownictwie zazwyczaj stosowano aluminiowe przewody, które były przystosowane do innych urządzeń oraz innego stopnia poboru mocy. Dziś, kiedy urządzeń elektrycznych w domu mamy więcej może to prowadzić do spadku napięcia w instalacji i psucia się sprzętów. Dlatego decydując się na modernizację warto wymienić kable na nowoczesne. Jednak sercem całej instalacji elektrycznej jest rozdzielnica, która dziś jest wmurowywana w tynk tuż obok drzwi wejściowych. Nie montuje się w niej już tradycyjnych korków, ale urządzenia modułowe, które są znacznie prostsze w obsłudze. W tablicy rozdzielczej zbiegają się obwody elektryczne, które zasilają poszczególne odbiorniki energii lub ich grupy. Elektryk, który dokonuje przeróbek w rozdzielnicy, ale też całej instalacji powinien profesjonalnie opisać funkcje poszczególnych modułów i nakleić legendę na wewnętrznej części drzwiczek. To pozwoli użytkownikowi na łatwe rozpoznanie poszczególnych wyłączników, a w przypadku, kiedy nastąpi spięcie w instalacji bez problemu zlokalizuje problem i włączy go ponownie.

Podziel się

Szukamy klientów

Podpowiadamy jak zdobyć klientów. Sprawdź!

Reklamuj się u nas