Artykuł sponsorowany Najczęściej spotykane usterki piecyków gazowych Junkers

Najczęściej spotykane usterki piecyków gazowych Junkers

Piecyki gazowe, czyli gazowe podgrzewacze wody, znajdziemy w łazienkach, ale zdarza się, że montujemy je przy kotłach będących głównym urządzeniem grzewczym w instalacji. To popularne rozwiązanie w blokach, ale nie jest rzadkością w domach jednorodzinnych. Wśród producentów kotłów gazowych dużym uznaniem cieszy się firma Junkers i to jej produkty spotkać możemy najczęściej w polskich mieszkaniach.

Usterki kotłów Junkers

Piece gazowe Junkers cenione są za sprawność oraz efektywność grzewczą. Wynika ona zarówno z wysokiej jakości urządzeń grzewczych oraz stosowanych w nich nowych rozwiązań – na przykład techniki kondensacyjnej – jak i możliwości samego paliwa, jakim jest gaz wykorzystywany w instalacjach centralnego ogrzewania. Konserwacja junkersów i regularnie wykonywane (przynajmniej raz do roku) przeglądy techniczne kotłów gazowych pozwalają zwiększyć bezpieczeństwo użytkowania oraz obniżyć rachunki za gaz. Musimy bowiem pamiętać, że każde urządzenie, w tym również piecyki gazowe, narażone są na rozmaite awarie. Przyjrzyjmy się tym najczęstszym.

W przypadku gazowych podgrzewaczy wody pojawić się może problem z uruchomieniem kotła po dłuższej przerwie w użytkowaniu. Przyczyna może leżeć w zasilaniu elektrycznym, którego poprawność sprawdzamy w pierwszej kolejności. Winny może być tu jednak również niedrożny filtr gazowy czy zawór zasilający. Zapowietrzenie instalacji grzewczej może skutkować problemem z jego uruchomieniem lub też wyłączaniem się urządzenia w czasie pracy. Powodem samoistnego wyłączenia piecyka gazowego może być również niewłaściwe ustawienie parametrów ciepłej wody albo zakłócenia – w dopływie powietrza czy też odprowadzaniu skroplin. Natomiast w przypadku braku ciepłej wody mimo działania piecyka usterka może dotyczyć filtru na zasilaniu zimnej wody albo wymiennika ciepła.

Naprawa tylko w serwisie

Większości wymienionych powyżej awarii możemy uniknąć dzięki przeglądom okresowym, a te mają duży udział w przedłużeniu żywotności urządzeń grzewczych. Niestety mało kto z nas o tym pamięta, a nierzadko też usterki wynikają z niewłaściwej eksploatacji piecyków. Ponadto dochodzi również do naturalnego zużycia materiału, przed którym nie uchroni nas nawet regularna konserwacja. W razie wystąpienia nieprawidłowości w działaniu kotła gazowego powinniśmy skorzystać z pomocy profesjonalistów. Naprawy junkersów na obszarze województwa dolnośląskiego wykonuje zlokalizowany we Wrocławiu Autoryzowany Serwis Junkers. Najlepszym rozwiązaniem jest też angażowanie tego samego serwisu kotłów gazowych zarówno do przeglądów technicznych, jak i likwidacji usterek.

Nie każdą awarię urządzenia grzewczego można naprawić. Wspomniane wcześniej zużycie materiału doprowadzi w końcu do sytuacji, w której konieczna będzie wymiana piecyka gazowego. Przyjmuje się, że należy dokonać jej, jeśli dotychczasowe urządzenie grzewcze było używane przez okres przekraczający dwadzieścia lat. Nowe urządzenie, oprócz lepszego bezpieczeństwa, zapewni nam również energooszczędność.

Podziel się

Szukamy klientów

Podpowiadamy jak zdobyć klientów. Sprawdź!

Reklamuj się u nas