Materiał Partnera Jak skutecznie i szybko poradzić sobie z niedrożną kanalizacją?

Jak skutecznie i szybko poradzić sobie z niedrożną kanalizacją?

O wydajnym i bezawaryjnym funkcjonowaniu instalacji kanalizacyjnej nie myśli się raczej na co dzień. Jednakże o tym, jak ważny dla domu jest to system, dowiadujemy się podczas wystąpienia awarii. Niestety wtedy na skuteczną reakcję jest już za późno. Doświadczeni hydraulicy najczęściej spotykają się przede wszystkim z różnego rodzaju niedrożnościami. Jakie są zatem najczęstsze przyczyn problemów i jak sobie z nimi poradzić?

Niedrożność kanalizacji – przyczyny

Do niedrożności kanalizacji może dojść z 2 głównych przyczyn. Pierwszą z nich jest sytuacja, w której w instalacji znajdzie się przedmiot o wielkości zbliżonej lub tożsamej ze średnicą rur. Dobry przykład stanowi tutaj przypadkowe upuszczenie kostki toaletowej do muszli przez któregoś z domowników.

Niedrożność tego typu jest jednak dość prosta do usunięcia i większość osób radzi sobie z kłopotem samodzielnie przy wykorzystaniu standardowych przepychaczy sanitarnych. Zupełnie inaczej cała sprawa wygląda w drugim przypadku. Mowa tutaj o gromadzących się latami zanieczyszczeniach, które wraz z upływającym czasem, zaczynają dosłownie zaklejać światło rur.

Średnica ulega stopniowemu zmniejszeniu, aż dochodzi do jej całkowitego zamknięcia. Rzadko kto zdaje sobie sprawę, że np. pochodzące z kuchni ścieki, w których składzie znajduję się tłuszcz – zalegając w instalacji, tworzą strukturę, która swoją wytrzymałością dorównuje stosowanym w budownictwie mieszkankom betonowym. Tutaj konwencjonalne środki nie sprawdzą się na pewno. W jaki zatem sposób usunąć tak trudny zator?

Udrażnianie kanalizacji – jak robią to specjaliści?

Najlepszą możliwą do podjęcia decyzją jest skorzystanie z usług pogotowia hydraulicznego. Szybka interwencja ze strony fachowców nie tylko przywróci całą instalację do należytego stanu technicznego, ale także pozwoli uniknąć dalszych zniszczeń. Najlepsi hydraulicy, do których z pewnością zaliczają się pracownicy firmy Iw-Bud, wykorzystują w tym celu techniki udrażniania mechanicznego oraz ciśnieniowego.

Pierwsza metoda polega na umieszczeniu we wnętrzu rur specjalistycznie zaprojektowanej głowicy roboczej, która dosłownie przebija się przez zalegające nieczystości. Technologia ta – choć niezwykle skuteczna – jest jednak bardzo inwazyjna, przez co nie do końca nadaje się do czyszczenia systemów kanalizacji, które lata świetności mają już za sobą. Jeżeli istnieje ryzyko uszkodzenia elementów instalacji, to znacznie lepiej sprawdzi się druga metoda, która – jak sama nazwa wskazuje – polega na wtłoczeniu wody pod ogromnym ciśnieniem. Takie podejście do sprawy gwarantuje natychmiastowe rezultaty, a dodatkowo nie wiąże się z wysokimi kosztami wykonania usługi. 

Podziel się

Szukamy klientów

Podpowiadamy jak zdobyć klientów. Sprawdź!

Reklamuj się u nas