Artykuł sponsorowany Na co zwrócić uwagę przy wyborze wibratora akumulatorowego?

Na co zwrócić uwagę przy wyborze wibratora akumulatorowego?

Prace glazurnicze wykonuje się w różnych przypadkach: od remontu kuchni czy łazienki i prostego układania płytek do prac przemysłowych, gdzie specjalistyczne narzędzia są niezbędne do tworzenia specjalnych posadzek. Do takich przyborów z pewnością zalicza się wibrator akumulatorowy, który jest w stanie sprostać trudnym warunkom pracy oraz pomóc w osiągnięciu zadowalającego efektu końcowego. Czym zatem należy się kierować przy wyborze wibratora akumulatorowego, aby należycie wykonał swoje zadanie?

Do czego służą wibratory akumulatorowe? 

Wibratory to urządzenia wytwarzające drgania o dużych częstotliwościach, które służą do zagęszczania wylewanego betonu. Wibracje pozbywają się pęcherzyków powietrza, dzięki czemu rozprowadzony materiał staje się bardziej spójny i wytrzymalszy po wyschnięciu. Często zdarza się, że odpowiednie zagęszczenie betonu decyduje o tym, czy dany etap budowy spełni wyśrubowane wymogi wytrzymałości. Warto także wspomnieć, że przy użyciu wibratora akumulatorowego, nie trzeba korzystać ze zwyczajowego, gumowego młotka. 

Czym kierować się przy wyborze wibratora akumulatorowego? 

Wybór odpowiedniego urządzenia będzie zależał od kilku ważnych kryteriów. Są to między innymi: 

  • źródło dostępnego zasilania na placu budowy (urządzenia mogą być na przykład zasilane na prąd)

  • rodzaj prac

  • skala prac (należy dobrać takie parametry jak długość przewodu czy rodzaj silnika)

  • dokładność zagęszczenia (a więc trzeba prawidłowo ustawić wibracje)

  • warunki, w których urządzenie będzie użytkowane 

W celu dobrania odpowiedniego sprzętu warto się skontaktować z producentem. Jedną z możliwości jest skorzystanie z oferty Bildmann Group, które od wielu lat zajmuje się tematyką glazurnictwa.

Dlaczego użycie wibratora akumulatorowego korzystnie wpływa na efekt końcowy? 

Jak już zostało wspomniane, wibracje wibratorów akumulatorowych usuwa pęcherzyki powietrza spod powierzchni płytek. Będzie to szczególnie istotne w przypadku płytek przemysłowych, które muszą wytrzymać niesprzyjające warunki atmosferyczne, chemiczne i mechaniczne, a także drgania, nacisk, kruszenie i inne zniszczenia natury eksploatacyjnej. W celu osiągnięcia zadowalającego efektu należy starannie przejść przez wszystkie etapy tworzenia posadzki. Usuwanie pęcherzyków powietrza korzystnie wpływa na przyczepność oraz wytrzymałość, co przekłada się na ostateczny wynik.   

Podziel się

Szukamy klientów

Podpowiadamy jak zdobyć klientów. Sprawdź!

Reklamuj się u nas