Artykuł sponsorowany Na co zwrócić uwagę przy wyborze producenta basenów?

Na co zwrócić uwagę przy wyborze producenta basenów?

Ogród przydomowy czy też działka rekreacyjna to wspaniałe miejsce pozwalające na relaks i wypoczynek. Aby móc w pełni korzystać z uroków przebywania na świeżym powietrzu, warto pomyśleć o basenie ogrodowym. Będzie on nie tylko wspaniała ozdobą, która pozytywnie wpłynie na wygląd otoczenia, ale też pozwoli na ochłodę w upalne dni, a także stanie się gratką dla miłośników pływania. Planując zakup basenu warto postawić więc na sprawdzonego producenta, będzie to bowiem gwarancją jego wysokiej jakości. Na co zwrócić uwagę przy wyborze producenta basenów?

Dla osób planujących zakup całorocznego basenu ogrodowego bardzo często jedynym kryterium jest jak najniższa cena. Takie podejście może się jednak okazać zgubne, ponieważ dość często nie idzie ona w parze z jakością. Materiał, z jakiego został wykonany basen, jego parametry, dostępne akcesoria, rzeczywisty rozmiar i dobre rekomendacje producenta to najważniejsze elementy, jakich nie należy pominąć przed wyposażeniem swojego ogrodu w miejsce do kąpieli. 

Powierzchnia do pływania

Zakup sporego basenu wiąże się najczęściej nie tylko z chęcią ochłody, ale i pływania. Mimo, że kilku producentów basenów może oferować ten sam rozmiar niecki, różnice cenowe pomiędzy nimi mogą być znaczne. Z czego to wynika zapytaliśmy przedstawiciela firmy Pool Design Company, zajmującej się produkcją basenów. Proponuję porównać faktyczne wymiary basenów, tzn. powierzchni dostępnej do pływania. Często baseny produkowane z tworzyw sztucznych mają kształt stożkowy, co powoduje, że dno basenu jest znacznie mniejsze niż podawane wymiary zewnętrzne. Jeśli więc producent oferuje zdecydowanie zaniżoną cenę w stosunku do innych, analogicznych ofert, istnieje podejrzenie, że sprzedawany przez niego basen jest w rzeczywistości mniejszy, niż sugerują to wymiary, mówi nasz rozmówca. Powierzchnia do pływania jest więc pierwszym czynnikiem, na który warto zwrócić uwagę.

Dostępne akcesoria

Sprawdzony producent zawsze dba o to, aby w komplecie z basenem znajdowały się również wszystkie niezbędne akcesoria. Trudno sobie wyobrazić komfortową kąpiel bez wyposażenia basenu w system filtracyjny czy też inne elementy mające wpływ na czystość wody. Tymczasem dość często zdarzają się oferty, w których za niższą ceną kryje się jedynie zakup niecki. Kupujący musi więc dodatkowo zaopatrzyć się w niezbędne akcesoria, w wyniku czego koszt zakupu jest znacznie wyższy niż ten, który trzeba ponieść decydując się na kompletny zestaw. Ponadto kupno basenu wraz z potrzebnymi elementami gwarantuje, że będą one optymalnie dobrane do jego parametrów. 

Jakość materiałów

Nie ulega wątpliwości, że o trwałości basenu decyduje materiał, z jakiego został on zrobiony. Nie zawsze sprawdza się zasada, że im wyższa cena, tym lepsza jakość. Przed zakupem warto zatem dokładnie zapytać producenta o parametry i pochodzenie materiału, z jakiego została wykonana niecka basenowa, ponieważ są to zdecydowanie najważniejsze czynniki wpływające na trwałość. Tworzywa wykorzystywane w europejskiej branży basenowej z pewnością będą świadczyć o wysokiej jakości produktu. Ważne jest także, aby basen był dostarczany w jednym elemencie, będzie to bowiem gwarancją jego szczelności.

Rekomendacje i doświadczenie

Jeśli producent może poszczycić się wieloletnią obecnością na rynku i wieloma pozytywnymi rekomendacjami zadowolonych klientów, to z pewnością warto mu zaufać. Zasięgnięcie opinii innych użytkowników basenów danego producenta będzie więc najlepszym sposobem, aby przekonać się, czy właściwie spełniają one swoje zadanie. 

Podziel się

Szukamy klientów

Podpowiadamy jak zdobyć klientów. Sprawdź!

Reklamuj się u nas