Artykuł sponsorowany Jak używać chemii do basenu ogrodowego?

Jak używać chemii do basenu ogrodowego?

Każda osoba, która inwestuje w basen ogrodowy, musi zadbać o jakość wody. W tym celu wykorzystuje się chemię basenową. Warto podkreślić, że bez tych środków korzystanie z uroków kąpieli jest praktycznie niemożliwe, a także szkodliwe dla zdrowia. Preparaty te pozwalają utrzymać właściwy stan wody, a ponadto chronią przed namnażaniem bakterii i glonów. Sygnałem świadczącym o obecności tych ostatnich jest zabarwienie wody i brzydki zapach.

W jaki sposób wykorzystywać chemię basenową?

Zaraz po napełnieniu basenu koniecznie trzeba dokonać pomiaru pH w wodzie. Do tego zadania wykorzystuje się paski lakmusowe. Wykonanie testu polega na zanurzeniu ich na kilka sekund w wodzie i porównaniu koloru z załączoną skalą. Należy dążyć do utrzymywania odczynu obojętnego. Odczyt powinien mieścić się w granicach od 7,0 do 7,4 pH. Taka woda jest przyjazna dla skóry człowieka.

Regulacja wartości pH i dezynfekcja

Chemia basenowa ma przede wszystkim działanie regulujące pH. Warto podkreślić, że woda basenowa musi zapewniać dobre samopoczucie, a także bezpieczeństwo dla ludzi korzystających z uroków kąpieli. Istotne jest to, że każda osoba kąpiąca się dostarcza do wody związki organiczne i bakterie. W związku z tym niezbędnym działaniem jest wykonanie dezynfekcji. Wyróżnia się dwie metody, jeśli chodzi o dezynfekcję: chlorkową oraz bezchlorkową. Zdecydowanie częściej stosuje się pierwsze rozwiązanie. Chlor zawarty w preparatach przyczynia się do zabicia bakterii i zniszczenia związków organicznych. Warto podkreślić, że środki te nie podrażniają błon śluzowych.

Druga opcja sprawdza się w przypadku osób, które są uczulone na chlor i nie chcą rezygnować z basenu. W tym celu wrzuca się odpowiednią ilość środka do dozownika, który umieszcza się w basenie. Technika bezchlorkowa jest skuteczna, działa szybko, jednak jest droższa niż pierwsza - podkreśla specjalista reprezentujący firmę NextStep, która posiada w swojej ofercie wysokiej jakości baseny, chemię basenową i inne.

Jak pozbyć się glonów?

Glony w basenie przydomowym mogą być uciążliwe i nieestetyczne. Są to wielokomórkowe organizmy, które produkują związki organiczne stanowiące pożywkę dla bakterii. Rozmnażają się one bardzo szybko. Jednym z najprostszych sposobów na pozbycie się ich jest stosowanie specjalnego preparatu do zwalczania glonów, który można dodać bezpośrednio do wody basenowej. Innym rozwiązaniem jest regularne czyszczenie filtra basenowego oraz monitorowanie pH i poziomu chloru w wodzie. W przypadku dużej ilości glonów konieczne może być też opróżnienie basenu i dokładne oczyszczenie jego ścian i dna. Ważne jest także systematyczne utrzymywanie czystości wokół basenu, regularne usuwanie z niego liści i innych zanieczyszczeń oraz unikanie w nim kąpieli osób, które nie przestrzegają podstawowych zasad higieny osobistej.

Co to jest koagulacja i filtracja?

Niektóre zanieczyszczenia są złożone z niezwykle małych cząstek. Filtry nie mogą ich wyłapać. Do ich usunięcia stosuje się preparaty koagulacyjne i filtracyjne. W rezultacie mniejsze cząstki skupiają się w większe. Dzięki temu filtry doskonale sobie z nimi radzą.

Opracowanie:

NextStep Justyna Rzepecka

Przybychowo 37

Podziel się

Szukamy klientów

Podpowiadamy jak zdobyć klientów. Sprawdź!

Reklamuj się u nas