Artykuł sponsorowany Jak wykonać zadaszenie basenowe?

Jak wykonać zadaszenie basenowe?

Kiedyś kojarzone z luksusem dostępnym tylko dla najbogatszych. Obecnie rozwiązanie, które może być dostępne dla każdego, bez nadmiernego obciążania budżetu. Mowa o basenie ogrodowym, który może stanowić nietypową aranżację przydomowego ogródka. Jeśli zdecydujemy się na budowę warto wykonać również zadaszenie basenowe – to rozwiązanie ma wiele zalet.

Nawet niewielki basen to doskonała rozrywka dla rodziny przez całe lato. W ciągu dnia mogą się w nim pluskać dzieci, wieczorami to doskonałe miejsce na przyjęcie. Cena budowy basenu nie musi przyprawiać o zawrót głowy – koszt budowy średniej wielkości niecki basenowej powinien wynieść około czterdziestu tysięcy złotych. Nieco więcej, jeśli chcemy zamontować nad basenem dach – jest to jednak opłacalny koszt, ponieważ zadaszenie zmniejsza koszty eksploatacji i umożliwia korzystanie z basenu przez dłuższy okres.

Zalety zadaszenia basenowego

Zadaszenie basenowe przede wszystkim przedłuża okres użytkowania basenu. I to w dwóch aspektach: dzięki zadaszeniu dłużej można korzystać z basenu w ciągu roku, ponieważ woda nie wychładza się, a nawet nagrzewa dzięki absorpcji promieni słonecznych. Z tego względu możliwe jest korzystanie z basenu także poza sezonem letnim. Z drugiej strony woda jest chroniona przed zanieczyszczeniami, na przykład kurzem, spadającymi liśćmi lub gałęziami oraz ogólnie niesprzyjającą pogodą. Tym samym czas pielęgnacji wody jest zredukowany – basem wymaga mniejszych nakładów finansowych oraz sił. Tym samym na dłużej zachowuje nienaganny wygląd.

Nie mniej istotną zaletą jest ochrona przed wpadnięciem dzieci lub zwierząt domowych. Dach możemy odsuwać wyłącznie wtedy, kiedy jesteśmy w pobliżu i możemy nadzorować zabawę nad basenem. Tym samym dzieci i pupile mają zapewnione bezpieczeństwo.

Budowa zadaszenia basenowego

Zadaszenie basenowe składa się z segmentów, które umożliwiają bezproblemowe teleskopowe zsunięcie lub rozsunięcie. Dzięki prowadnicom otwieranie i zamykanie zadaszenia jest niezwykle proste. Konstrukcja składa się z płyt poliwęglanowych oraz profili aluminiowych, dzięki czemu jest lekka, a jednocześnie estetyczna. W jaki sposób wykonać takie zadaszenie? Najlepiej zgłosić się do firmy, która posiada duże doświadczenie w budowie basenów oraz zadaszeń, dzięki czemu możliwe będzie dostosowanie projektu do konkretnych wymagań. Nowoczesne rozwiązania poparte długoletnim doświadczeniem proponuje firma Florexpol – specjalista od basenów, saun i stref SPA. Dzięki korzystaniu z rozwiązań sprawdzonych producentów będziemy mieć pewność, że zadaszenie zostanie wykonane z zachowaniem najwyższych standardów. A tym samym będzie w pełni bezpieczne i estetyczne.

Podziel się

Szukamy klientów

Podpowiadamy jak zdobyć klientów. Sprawdź!

Reklamuj się u nas