Materiał Partnera Mrozoodporny beton jamisty

Mrozoodporny beton jamisty

Beton jamisty nazywa się również wodoszczelnym. Jest to specjalny rodzaj betonu, który wyróżnia zdolność do przepuszczania wody, nawet przy dużych opadach deszczu. To wszystko dzięki otwartej strukturze. Cechuje go wytrzymałość mechaniczna, twardość, trwałość i mrozoodporność. Stosuje się go jako warstwę odprowadzającą wodę do gruntu lub system kanalizacji. Zatrzymuje on wody opadowe i roztopowe na działkach. Dzięki temu większość wody spływa szybko do gleby i zasila miejscowe wody gruntowe oraz roślinność.

Czym wyróżnia się beton wodoszczelny?

Dobrze zaprojektowany i wykonany beton jamisty musi przepuszczać wodę. Wyróżnia go to, że jest wykonany bez użycia piasku z kruszywa i zaczynu cementowego, który klei ziarna. Warto wykorzystać go jako podbudowę pod nawierzchnię, dzięki czemu woda spłynie do gruntu. W ten sposób można zyskać na czasie i zadbać o środowisko. Jednak jego cena jest znacząco wyższa, niż tradycyjnych mieszanek betonowych.

Zastosowanie betonu jamistego

Beton jamisty najczęściej wykorzystuje się do zbudowania drenażu wokół murów oporowych oraz wyrównania i utwardzenia podłoża pod:  wszelkie nawierzchnie zielone, powierzchnie przepuszczalne z płyt ażurowych,  warstwy z płyt i kostek brukowych, place zabaw, ścieżki ogrodowe,  boiska,  korty tenisowe,    bieżnie lekkoatletyczne, siłownie plenerowe i tereny zielone na dachach budynków. Żeby ten rodzaj betonu spełniał wszystkie wymienione w artykule funkcje, powinien zostać wyprodukowany przez profesjonalną firmę. Specjalistą w tej branży jest SOLTRADE Sp. J., którego dostawcami  są uznani na rynku krajowym i zagranicznym producenci tj. DYCKERHOFF POLSKA SP. Z O.O. ,  BASF POLSKA SP. ZO.O. oraz Nordkalk sp. z o.o. Zamawiając od niej beton jamisty, możemy być pewni, że będzie on produktem wodoszczelnym najwyższej jakości.

Opracowanie:

Soltrade Sp.j,

Tomaszów Mazowiecki , Główna 63

Podziel się