Artykuł sponsorowany Mostki termiczne – problem, który można wyeliminować

Mostki termiczne – problem, który można wyeliminować

Mostki termiczne to główna przyczyna wysokich rachunków za ogrzewanie zimą i problemów z wilgocią i wykwitami na ścianach. Do ich powstania prowadzą błędy wykonawcze i projektowe, ale mogą pojawić się także na skutek uszkodzenia ściany, dlatego są problemem, który często dotyka domy w starym budownictwie. Jednym z lepszych sposobów na ich zlikwidowanie lub zmniejszenie jest solidne ocieplenie budynku.

Czym są mostki termiczne i jak można się ich pozbyć?

Mostki termiczne to takie miejsca w ścianie, stropie lub dachu, które przepuszczają na zewnątrz więcej energii cieplnej niż pozostała część przegrody. Pojawiają się najczęściej przy nadprożach, w okolicy komina czy w miejscach obsadzenia okien i drzwi. Miejsca, w których występują, to także:

  • połączenie stropu lub dachu ze ścianą zewnętrzną,
  • połączenie balkonu ze stropem,
  • ściany piwnic,
  • fundamenty.

Usunięcie mostków termicznych często okazuje się trudne, a w niektórych miejscach praktycznie niemożliwe. Można je jednak zmniejszyć i ograniczyć utratę ciepła. Solidna termoizolacja domu to podstawa, aby ograniczyć utratę ciepła i zadbać o jego energooszczędność. Odpowiednie ocieplenie ścian budynku może znacząco ograniczyć koszty ogrzewania i wyeliminować problem wilgoci w domu. Ocieplić można także fundamenty – inwestycja w dobrej jakości styropian kupiony u sprawdzonego dostawcy z pewnością zwróci się w dużo niższych kosztach ogrzewania.

Właściwa izolacja cieplna domu

Prawidłowo położona izolacja cieplna budynku powinna być połączona ze sobą w sposób ciągły i tworzyć nieprzerwaną strukturę, a miejsca szczególnie wrażliwe na utratę ciepła, takie jak na przykład poddasze, powinny być zaizolowane dobrej jakości wełną mineralną od wewnątrz oraz wykończone zgodnie ze sztuką budowlaną. Należy przy tym zaznaczyć, że taki materiał ociepleniowy powinien być położony w  dwóch warstwach, a fachowcy powinni unikać układania wełny wyłącznie pomiędzy krokwiami by uniknąć mostków w miejscu styku drewna z wełną.

Materiały termoizolacyjne, takie jak wełna mineralna i styropian, najlepiej zamawiać u dostawcy oferującego szeroki wybór, jak firma Gut-Bud. Inwestor planujący ocieplenie domu i likwidację mostków termicznych może zaopatrzyć się w niezbędne materiały budowlane, a wyborze odpowiednich produktów dostosowanych do konkretnej izolacji pomogą doświadczeni specjaliści. Dobrej jakości materiały budowlane służące do ocieplenia i izolacji ścian, poddasza czy fundamentów to podstawa, aby nasze działania przyniosły zamierzony skutek.

Opracowanie:

Gut-Bud

Podolszyn , Polna 160

Podziel się

Szukamy klientów

Podpowiadamy jak zdobyć klientów. Sprawdź!

Reklamuj się u nas