Materiał Partnera Wybór i instalacja urządzeń grzewczych – od czego zacząć?

Wybór i instalacja urządzeń grzewczych – od czego zacząć?

Zakup kotła może być spowodowany wieloma sytuacjami. Najczęściej jest to budowa domu lub nieruchomości, która dzięki temu urządzeniu może być dobrze ogrzewana. Zdarza się też, że konieczna jest wymiana starego urządzenia na nowe, bardziej ekonomiczne. Zastanawiając się, który z rodzajów jest najbardziej opłacalny i wydajny warto polegać na radzie doświadczonych specjalistów.

Dopasuj kocioł do potrzeb!

Ci, którzy podchodzą do tematu wyboru odpowiedniego kotła, powinni w pierwszej kolejności dobrze znać potrzeby grzewcze nieruchomości, która ma być zasilana danym piecem. Ważną kwestią jest także opłacalność zakupu oraz poziom oszczędności generowany przez urządzenie. W tym celu warto prześledzić wszystkie możliwości.

Wiele rodzajów urządzeń grzewczych dostępnych na rynku może świadczyć o tym, że różne typy nieruchomości mają inne wymagania. Właściciele domów jednorodzinnych podejmują decyzję o wyborze kotła, biorąc pod uwagę wiele czynników. Wśród różnych rodzajów można znaleźć kotły jedno- lub dwufunkcyjne, kondensacyjne, gazowe, olejowe. O tym, co najlepiej wybrać może poinformować dystrybutor materiałów budowlanych.   

Wsparcie profesjonalistów

Nierozsądnie byłoby zainstalować kocioł grzewczy, który nie mógłby spełniać swojej funkcji ze względu na panujące w nieruchomości warunki. Dlatego tak ważne jest wstępne określenie wymagań ogrzewanego miejsca oraz domowników, a także przemyślane rozwiązania zabezpieczające. Niezbędny będzie wybór takich parametrów jak moc ogrzewania, sprawność cieplna, czas potrzebny do ogrzania pomieszczenia oraz ogólna wydajność pobieranego paliwa.

Specjaliści zajmujący się nie tylko sprzedażą, ale także instalacją urządzeń grzewczych są w stanie dopasować najlepsze rozwiązanie do potrzeb klienta. Jedną z firm zajmującą się sprzedażą i kompleksową poradą w kwestii doboru kotła jest Sklep Wielobranżowy Wojciech Jakubowicz. Firma istnieje od 1995 roku. Proponuje wysokiej jakości produkty i materiały budowlane kotły, armaturę sanitarną, a także chemię budowlaną.

Oszczędne urządzenia grzewcze

Jednym z produktów proponowanych przez Sklep Wielobranżowy Wojciech Jakubowicz są urządzenia grzewcze. Oprócz pomp c.o. oraz kotłów w gamie proponowanych rozwiązań można znaleźć także grzejniki stalowe, grzejniki żeliwne lub aluminiowe. Przy wyborze grzejnika warto wziąć pod uwagę takie kwestie jak: oszczędność, moc przez niego generowana, odpowiedni rozmiar, a także kwestie estetyczne. Wśród wielu typów istnieją dwa sposoby ogrzewania: konwekcyjny i promieniujący.

Aby móc w pełni wykorzystać to źródło ciepła, należy dobrze przemyśleć jego połączenie z generatorem energii. Poza tym sam montaż odgrywa dużą rolę. Po instalacji grzejnik powinien być stabilnie umieszczony i nie powodować dyskomfortu w użytkowaniu, czy niebezpieczeństwa. Dobrze też zwrócić uwagę na to, czy grzejnik jest łatwy w czyszczeniu i czy nie ma zbyt ostrych krawędzi, które mógłby spowodować zranienie. Powłoka, którą jest pokryty, powinna być wytrzymała i pokryta specjalną farbą.

Dzięki dokładnemu sprawdzeniu właściwości urządzeń grzewczych można odkryć wiele modeli, które będą odpowiadały określonym potrzebom. W podjęciu ostatecznej decyzji może pomóc obsługa sklepu z asortymentem takim jak kotły i innego rodzaju instalacje grzewcze.

Opracowanie:

Jakubowicz Wojciech Sklep wielobranżowy

Gąsawa , Trzemeszeńska 2a

Podziel się