Materiał Partnera Metody ogrzewania domu

Metody ogrzewania domu

Instalacja ogrzewania w domu to podstawa, w końcu ciepło jest nam konieczne do komfortowego i przyjemnego funkcjonowania. Na rynku dostępnych jest wiele metod ogrzewania budynków, ale które z nich sprawdzą się i będą najlepszym wyborem dla Twojego domu?

Jak wybrać metodę ogrzewania?

Podczas wyboru metody ogrzewania domu zazwyczaj pod uwagę bierze się cenę nośnika energii. Ma to bowiem znaczenie dla kosztów ogrzewania domu. Kiedy szacujemy koszty, to należy zwrócić uwagę nie tylko na koszt zakupu oraz koszt opału, ale też na ewentualne dalsze koszty - wymianę, przeglądu czy inne wymogi, których spełnienie może nas kosztować. Do tego, należy także zwrócić uwagę na to, jak wyglądać będzie obsługa danej metody ogrzewania, czy wymagana ona dużo pracy od osoby, która będzie obsługiwać urządzenie grzewcze. Jak mówi nam ekspert Instal Team, która zajmuje się metodami ogrzewania oraz instalacjami c.o., wybór zależy od wielu czynników.

Metody ogrzewania domu

Najpopularniejsze metody ogrzewania domu - na pewno każdy o nich słyszał, ale nie każdy dokładnie wie, czym się różnią i jak wybrać najlepszą metodę. Wyróżnia się:

  1. Kotły kondensacyjne.Ta metoda ogrzewania domów cieszy się rosnącą popularnością, kotły kondensacyjne są ekologicznym rozwiązaniem, które pozwala na ogrzewanie domu i wody w systemie centralnego ogrzewania. Kotły kondensacyjne mają zamkniętą komorę spalania, w przeciwieństwie do tradycyjnych kotłów na paliwo stał z otwartą komorą spalania. Kocioł kondensacyjny pobiera powietrze poprzez doprowadzoną do niego rurkę, więc pomieszczenie, w którym się znajduje, nie wymaga wentylowania, nie ma też ryzyka, że spaliny przedostaną się do pomieszczenia. Dzięki swojej budowie takie kotły osiągają sprawność na poziomie 109%!
  2. Kotły na paliwo energooszczędne. Coraz większe znaczenie gospodarcze mają kotły, które do spalania wykorzystują paliwa odnawialne, czyli takie jak biomasa - na przykład słoma, siano czy pelet z wierzby energooszczędnej. Paliwa bioodnawialne są paliwami, które cechuje duża wydajność oraz szybkość wzrostu. Na przykład wierzba energooszczędna może być praktycznie co roku ścinana i przeznaczana na opał!
  3. Pompy ciepła. Wyróżnia się kilka rodzajów pomp ciepła - pobierać mogą one ciepło z gruntu, wody albo powietrza. Niewątpliwą zaletą tego rozwiązania jest to, że są one bardzo tanie w użytkowaniu, pobierają jedynie niewielką ilość prądu, są też w pełni automatyczne i nie wymagają czyszczenia czy codziennej obsługi. Niewielkie rozmiary pompy ciepła sprawiają, że nie trzeba też budować specjalnej kotłowni, co pozwala zaoszczędzić miejsce i zmniejszyć koszty budowy.

Którą metodę ogrzewania wybrać? Decyzja na pewno nie jest łatwa, dlatego warto dobrze się zastanowić.

Podziel się

Szukamy klientów

Podpowiadamy jak zdobyć klientów. Sprawdź!

Reklamuj się u nas