Materiał Partnera Ładowarka – kiedy jest niezbędna?

Ładowarka – kiedy jest niezbędna?

Wszechstronność ładowarek teleskopowych jest naprawdę zaskakująca. Są to jedne z nielicznych urządzeń wykorzystywanych w wielu branżach podczas różnych zadań. Najczęściej są to roboty ziemne, uprawa roślin, hodowla zwierząt i innego rodzaju prace na placu budowlanym. Z tego artykułu dowiesz się, czy lepiej kupić ładowarkę, czy też ją wynająć oraz w jakich pracach jej obecność jest niezbędna!

Do czego służy ładowarka?

Ładowarki teleskopowe służą przede wszystkim do podnoszenia i opuszczania różnych materiałów sypkich, ziemi i kruszyw budowlanych. Do niedawna były one używane tylko w firmach budowlanych i na gospodarstwach rolnych. Wraz z postępem technologicznym oraz udoskonaleniem tych urządzeń, można spotkać je nawet na prywatnych posesjach. To dzięki ładowarkom możliwe jest szybkie przewiezienie wydobytej gleby i wykonanie robót ziemnych. Co więcej, z pomocą ładowarek firmy transportowe bardzo często ładują towar (materiały sypkie) na samochody dostawcze!

Inne zastosowanie ładowarek teleskopowych to:

  • transportowanie kamiennych bloków, stalowych konstrukcji i innych ciężkich elementów;
  • wykonywanie prac porządkowych na gospodarstwie rolnym, w tym zbiór płodów rolnych;
  • przenoszenie ciężkich ładunków w zakładach produkcyjnych i ich transport na bliskie odległości.

W zależności od potrzeb można korzystać z ładowarek czołowych i obrotowych. Jak sama nazwa wskazuje, urządzenia obrotowe mają ruchomą kabinę wraz z wysięgnikiem, co umożliwia udźwig i przenoszenie materiałów w różne miejsca i duże wysokości. Natomiast ładowarki czołowe mają nieruchomą kabinę i wysięgnik po prawej stronie.

Zakup czy wynajem ładowarki?

Ładowarki teleskopowe to urządzenia drogie, których zakup nie jest korzystny dla początkujących firm i osób, które potrzebują skorzystać z nich jednorazowo. W takich sytuacjach z pomocą przychodzi firma Unitrans sp. z o.o., która już od 1988 roku świadczy usługi wynajmu maszyn ciężkich, w tym wspomnianych ładowarek teleskopowych. Wszystkie oferowane urządzenia są w idealnym stanie technicznych, a firma dba o ich regularne serwisowanie. Operatorami ładowarek są wykwalifikowane osoby, które mają doświadczenie i uprawnienia wydane przez organ jednostki dozoru technicznego.

Poza oszczędnością środków pieniężnych kolejną zaletą, która powinna przekonać Cię do skorzystania z wynajmu ładowarek, jest zaoszczędzenie czasu. Wykonanie kursu, zdobycie uprawnień i nauka obsługi tą maszyną zajmie co najmniej kilka miesięcy. Wynajmując ładowarkę wraz z operatorem, cała usługa zajmie maksymalnie kilka dni!

Opracowanie:

Unitrans sp. z o.o.

Wojkowice Kościelne , Dąbrowska 84

Podziel się