Artykuł sponsorowany Kratki wentylacyjne z firmy Grabów – rodzaje i zastosowanie

Kratki wentylacyjne z firmy Grabów – rodzaje i zastosowanie

Kratka wentylacyjna to element odpowiedzialny za nawiewanie albo wyciąganie powietrza wentylacyjnego z pomieszczenia. Stosowana zarówno w wentylacji naturalnej, jak i mechanicznej, estetycznie maskuje dziurę w ścianie. W ofercie przedsiębiorstwa Grabów znajdziesz szeroki wybór kratek w różnorodnych kształtach i kolorach, które odpowiadają bieżącym trendom wnętrzarskim. Sprawdź, jakie akcesoria najlepiej sprawdzą się w Twoim domu.

Kratka wentylacyjna – jaki kształt wybrać?

Kanał wentylacyjny może przybrać kształt koła, kwadratu lub prostokąta, o standardowych wymiarach 0,14 x 0,14 m lub 0,14 x 0,21 m albo średnicy 0,15 m lub 0,18 m. Specjalista z firmy Grabów zaznacza, że kształt kratki nie musi być taki sam jak przekrój przewodu – wystarczy zachować zgodność pomiarową. W asortymencie naszej firmy znajdą Państwo szeroki wybór modeli.

Osoby poszukujące najprostszych rozwiązań, chętnie wybierają kratkę stale otwartą, która pozwala na stały i niezakłócony napływ powietrza. Ciekawym rozwiązaniem jest także kratka wentylacyjna z żaluzją, którą można zamykać ręcznie, kontrolując sposób wymiany powietrza. Dołączony sznureczek pozwala na łatwą zmianę położenia lameli – analogicznie jak w przypadku osłon okiennych. Taki model sprawdzi się, kiedy temperatura na zewnątrz spada poniżej zera, a ciąg w kominie jest zwiększony

– wyjaśnia pracownik firmy Grabów. Kolejną propozycją jest anemostat, czyli kratka autoaktywna, która rozprasza strumień powietrza, co pozwala uniknąć wychłodzenia.

Kratki wentylacyjne – z jakiego materiału?

Oferta firmy Grabów obejmuje produkty wykonane z tworzywa sztucznego, stali, mosiądzu oraz innych materiałów. Plastikowe kratki wentylacyjne są zdecydowanie najtańszym wyborem, niemniej ich jakość może budzić zastrzeżenia. Kratki z tworzywa szybko ulegają kruszeniu i żółkną, co ma negatywny wpływ na odbiór wnętrza. Jeżeli zależy Ci na bardziej wytrzymałych, a jednocześnie estetycznych elementach, rozważ zakup kratek stalowych albo mosiężnych.

Podziel się

Szukamy klientów

Podpowiadamy jak zdobyć klientów. Sprawdź!

Reklamuj się u nas