Materiał Partnera Komu warto powierzyć montaż konstrukcji stalowych?

Komu warto powierzyć montaż konstrukcji stalowych?

Konstrukcje stalowe to sprawdzony sposób na budowę nie tylko hal magazynowych, produkcyjnych. To jeden z częściej wybieranych rozwiązań budowlanych wybieranych przy stawianiu obiektów handlowych, czy też hal widowiskowych. Zobaczmy, jakie są zalety konstrukcji stalowych? Na co należy zwrócić uwagę podczas wyboru firmy, której zlecimy montaż konstrukcji stalowych?

Nowoczesne budownictwo przemysłowe opiera się nie tylko na konstrukcjach ze stali. To również niezwykle efektywne sposoby wykończeń obiektów budowlanych z zastosowaniem fasad aluminiowych.

Jakie zalety niesie za sobą stosowanie konstrukcji stalowych?

Wykorzystanie stali do budowy obiektów przemysłowych i użytkowych typu hangary, warsztaty, jest niezwykle popularne ze względu na szereg korzyści wiążących się z wykorzystaniem stali. Powstające konstrukcje stalowe cechuje:

 • wysoka wytrzymałość przy jednocześnie zastosowanej lekkiej konstrukcji budynku,
 • duża wytrzymałość na czynniki zewnętrzne, korozję, czynniki atmosferyczne, takie jak wiatr, deszcz, mróz,
 • odporność na duże wahania temperatury,
 • duża elastyczność konstrukcji,
 • szybkość realizacji inwestycji,
 • niskie koszty wytworzenia,
 • modułowość konstrukcji stalowych sprawia, że bez większych problemów można dowoli zmieniać powierzchnię powstałego obiektu budowlanego,
 • wysokie walory estetyczno-wizualne stawianych konstrukcji.

Na czym polega montaż konstrukcji stalowych?

Podstawą wszelkich prac w budownictwie przemysłowym jest solidny projekt i jego specyfikacja. Ważne jest tu duże doświadczenie firmy budowlano-projektowej, której powierzymy stawianie hali produkcyjnej, magazynowej czy innego rodzaju konstrukcji ze stali. Doświadczenie firmy można sprawdzić w dwojaki sposób. Poprzez przejrzenie portfolio zrealizowanych zleceń firmy oraz poprzez przejrzenie zakresu działalności firmy. Godna uwagi, rzetelna i specjalizująca się w budownictwie przemysłowym firma będzie oferować szerokie możliwości współpracy. Wykona nie tylko projekt i montaż  konstrukcji stalowych, czy też ich modernizację. Firmy te z pewnością będą oferować usługi:

 • montażu różnego rodzaju fasad obiektów budowlanych (fasad szklanych, fasad szklano-aluminiowych, szklano-stalowych (ze stali szlachetnej), słupowo-ryglowych, czy też segmentowych),
 • montaż drzwi pancernych w budynkach o podwyższonych standardach bezpieczeństwa,
 • montaż „czystych” konstrukcji stalowych,
 • montaż konstrukcji stalowych łączonych z elementami szklanymi.

Godne uwagi firmy, są te firmy, które stawiają na nowoczesne rozwiązania technologiczne i sprawdzony sprzęt ciężki do robót budowlanych jak żurawie czy wózki jezdniowe. Doświadczenie firmy będzie poparte zatrudnianiem specjalistycznej kadry pracowniczej o wysokich umiejętnościach technicznych (monterów, spawaczy, projektantów z bogatym doświadczeniem popartym stosownymi referencjami czy posiadanymi uprawnieniami).

Opracowanie:

Paley & Partner sp. z o.o.

Poraj , Armii Krajowej 75

Podziel się