Materiał Partnera Na czym polega montaż konstrukcji stalowych?

Na czym polega montaż konstrukcji stalowych?

Konstrukcje stalowe są wykorzystywane w wielu branżach. Dlatego powinny być bezpieczne, wytrzymałe i trwałe. Żeby uzyskać te właściwości, należy je właściwie zamontować, z dbałością o każdy szczegół. Jeżeli skorzystamy z usług firmy, która trudni się montażem hal, ale robi to ze słabej jakości materiałów, w sposób niedbały i do łączenia elementów wykorzystuje kiepski sprzęt, to nie spodziewajmy się, że efekt będzie satysfakcjonujący. A co za tym idzie, że przetrwa długie lata. Dlatego wybierajmy mądrze, po dokładnym sprawdzeniu opinii o przedsiębiorstwie, z którego usług chcemy skorzystać.

Jakie etapy obejmuje montaż konstrukcji stalowych?

Gdy projekt zostanie wybrany i wszystkie szczegóły omówione, to można zlecić produkcję hali. Spawanie jest jednym z najważniejszych zadań podczas montażu konstrukcji ze stali. Zanim jednak do niego dojdzie, to należy połączyć pojedyncze elementy we właściwe podgrupy. Ta czynność zdecydowanie ułatwia pracę, w szczególności przy bardzo skomplikowanych halach stalowych i pozwala sporządzić harmonogram działań zgodny z projektem oraz odrzucić uszkodzone części. Następnie przechodzi się do spawania, śrutowania oraz pokrywania elementów specjalnymi preparatami, które ochronią je przed korozją. Dodatkowo życzenie klienta można użyć farb lub lakierów będących dodatkowym zabezpieczeniem dla obudowy hali. Gdy wszystkie prace zostaną zakończone, to gotowe prefabrykanty zostają dostarczone na plac budowy i rozpoczyna się proces montowania konstrukcji stalowych. 

Zalety i wady konstrukcji stalowych

Bez względu na to, czy chcemy zamontować halę przemysłową, magazynową, rolniczą, sportową bądź publiczną, to warto wybrać konstrukcję ze stali. Dlaczego? Ponieważ wybierając profesjonalną firmę, jaką jest np. Dachstyl, zyskujemy pewność, że nasza hala zostanie wykonana z wysokiej jakości materiałów. Co więcej, będzie solidna oraz trwała i jeśli skorzystamy z montażu płyt warstwowych, to zaoszczędzimy sporo pieniędzy. W porównaniu do kwoty, którą musielibyśmy przeznaczyć na konstrukcję żelbetonową. Kolejną zaletą stawiania konstrukcji stalowych jest możliwość rozbudowy w późniejszym terminie, oczywiście po uwzględnieniu tej informacji w projekcie. Warto wspomnieć również o tym, że możemy stworzyć charakterystyczny budynek, o ciekawej architekturze, ponieważ współczesne możliwości technologiczne pozwalają m.in. na zaprojektowanie dachu wielopowierzchniowego lub okrągłych okien. Dodatkowo postawienie hali stalowej zajmie krótki okres czasu, a my będziemy mogli zacząć na niej zarabiać, co jest świetną wiadomością dla osób prowadzących działalność gospodarczą!

Opracowanie:

Przedsiębiorstwo usługowe dachstyl Michał Wojtkowiak

Poniec , Szkolna 4d

  • tel. 53 531 19 24

Podziel się