Materiał Partnera Kiedy warto zdecydować się na kupno wiertarki udarowej

Kiedy warto zdecydować się na kupno wiertarki udarowej

Potrzeba wbicia gwoździa lub wywiercenia otworu pojawia się niemal zawsze niespodziewanie. Warto być przygotowanym na ewentualne drobne domowe naprawy, aby w krytycznym momencie nie pukać od drzwi do drzwi w poszukiwaniu wiertarki. Są takie narzędzia, które na pewno się przydadzą – to tylko kwestia czasu. Kiedy warto zaopatrzyć się w wiertarkę udarową?

Podstawowe parametry i osprzęt

Dwa najważniejsze parametry to moc oraz największa osiągalna średnica wiercenia. Jeżeli chcemy korzystać z otwornicy, a także używać wiertarki do mieszania gęstych płynów (farby, zaprawy), nie możemy schodzić poniżej 800 W mocy.

Kolejna rzecz, którą warto uwzględnić przy zakupie, to masa urządzenia. Masywna wiertarka pewnie leży w dłoni i ruch wiertła nie spowoduje przemieszczenia. Z kolei zbyt duża waga sprawi, że maszyna będzie trudna do utrzymania, a praca z nią będzie wymagała wysiłku.

Co do osprzętu, to absolutnie podstawowe są, oczywiście, wiertła. To, co dokupimy do urządzenia, zależy od naszych potrzeb. Możemy wybierać spośród takich produktów uzupełniających, jak: mieszadła, otwornice (do robienia dużych otworów), tarcza na papier ścierny, zestaw bitów, dzięki którym wkręcimy i wykręcimy dowolną śrubę, ściernica (do usuwania rdzy).

Najlepszy przyjaciel domowych remontów i napraw

Prace, przy których możemy wykorzystywać wiertarkę udarową, są bardzo różne. Można wiercić nimi w drewnie, betonie, ceramice oraz metalach i tworzywach sztucznych. Zastosowania wiertarki udarowej obejmują zatem praktycznie wszystkie powierzchnie spotykane w warunkach domowych.

Jest to bardzo wszechstronne urządzenie nie tylko z uwagi na materiały, w których można wiercić. Odpowiednie końcówki i osprzęt pozwolą zamienić wiertarkę udarową we wkrętarko-wykrętarkę, szlifierkę, polerkę, frezarkę czy mieszadło do farb, zapraw, klejów… Wachlarz zastosowań jest naprawdę imponujący – i choćby z tego względu wiertarka udarowa powinna znaleźć się w każdym domu.

Odpowiadając na pytanie, kiedy warto zaopatrzyć się w wiertarkę udarową, należy powiedzieć wprost: zawsze. Jest to urządzenie tak praktyczne, że posiadanie go jest nieodzowne. Niezależnie od tego, czy chcemy wykręcić jedną śrubę czy wyremontować cały dom, wiertarka udarowa będzie najlepszym pomocnikiem. Szeroki wybór wiertarek, ale też innych elektronarzędzi, oferuje Rolmasz.

Podziel się