Artykuł sponsorowany Naprawa czy zakup nowego akumulatora. Co się bardziej opłaca?

Naprawa czy zakup nowego akumulatora. Co się bardziej opłaca?

Elektronarzędzia zasilane energią elektryczną pobieraną z akumulatorów są coraz bardziej popularne ze względu na możliwość uzyskiwania dużych mocy, brak problemów z szukaniem gniazdka i kłopotaniem się rozkładaniem przedłużacza, a także unikaniem hałasu oraz przykrego zapachu towarzyszących korzystaniu ze sprzętu z silnikami spalinowymi. Z czasem sprawność akumulatorów będzie się jednak zmniejszać, a wymiana na ogół okaże się kosztowna.

Elektronarzędzia akumulatorowe i ich użytkowanie

Elektronarzędzia są niezbędne przy wykonywaniu większości prac warsztatowych, jednak ciężko się bez nich obejść także przy robotach remontowo-budowlanych oraz instalacyjno-montażowych. Działając „w terenie”, trzeba jednak używać urządzeń wyposażonych w silnik spalinowy, co bywa kłopotliwe z uwagi na wytwarzane dymy, poziom emitowanego hałasu, jak również uciążliwe drgania, a także rozgrzewanie się sprzętu. Od pewnego czasu dostępną opcją jest korzystanie z elektronarzędzi akumulatorowych. Zasilane prądem 24 lub nawet 36-voltowym uzyskują one wysoką moc, a spora pojemność gwarantuje zapas energii na dość długi czas. W przypadku zdecydowanej większości urządzeń dostępne są także szybkie ładowarki oraz akumulatory akcesoryjne, co zwiększa możliwości takich zestawów. Z zasilaniem tego typu mamy do czynienia nie tylko w przypadku popularnych wiertarek czy szlifierek kątowych, ale też „cięższych” urządzeń np. pilarek. Z takim rozwiązaniem spotkamy się również w sprzęcie ogrodniczym np. podkaszarkach. Niestety z czasem ogniwa tracą swoją pojemność, co oznacza skrócenie czasu pracy oraz wynikające z tego niedogodności. Choć producenci sprzętu umożliwiają zakup zamienników, to zawsze wiąże się to ze sporymi kosztami. Alternatywą może być jednak regeneracja akumulatorów oferowana przez niektóre serwisy, co pozwala na zaoszczędzenie sporych kwot.

Jak wygląda regeneracja akumulatorów?

Regeneracja akumulatorów to proces, który pozwala na wykorzystanie „starej” elektroniki oraz obudowy i wymianę jedynie zużytych ogniw. Usługę naprawy akumulatorów litowo-jonowych do elektronarzędzi oferuje firma HEPI-SYSTEM z Wrocławia. Zajmuje się również serwisowaniem instalacji elektrycznych oraz elektronarzędzi, a ponadto wykonywaniem instalacji wodno-kanalizacyjnych, a także gazowych.

Podziel się

Szukamy klientów

Podpowiadamy jak zdobyć klientów. Sprawdź!

Reklamuj się u nas