Artykuł sponsorowany Wyposażenie amatorskiego warsztatu – elektronarzędzia niezbędne w domu każdego majsterkowicza

Wyposażenie amatorskiego warsztatu – elektronarzędzia niezbędne w domu każdego majsterkowicza

Dobrze wyposażony warsztat to marzenie każdego mężczyzny, który pasjonuje się majsterkowaniem i drobnymi naprawami w domu lub ogródku. Zwykle największą trudność sprawia wybór oraz zakup elektronarzędzi, gdyż są one dość drogie. Nim zdecydujesz się na zakupy, warto wiedzieć, co przyda się w domowym warsztacie i na jakie cechy poszczególnych narzędzi należy zwracać uwagę. 

Na co zwracać uwagę, kupując elektronarzędzia

Wybierając narzędzia warto zastanowić się jaki rodzaj zasilania najbardziej Cię interesuje. Te bezprzewodowe z pewnością są bardziej mobilne i ułatwiają pracę zwłaszcza w miejscach, w których nie ma możliwości podłączenia do prądu np. w ogrodzie. Warto wtedy wybrać te elektronarzędzia, które mają naprawdę pojemne baterie, gdyż właśnie ich minusem jest konieczność ładowania przed rozpoczęciem pracy. Może to uniemożliwiać spontaniczne czynności. Oprócz sposobu zasilania ważna jest również wielkość narzędzi i ich moc. Dobiera się je do zakresu czynności, które przyjcie Ci wykonywać. Elektronarzędzia warto kupować w sklepach, które również zajmują się ich serwisem np. System Hest.

Wiertarka i wkrętarka

Wiertarka i wkrętarka są podstawowym narzędziem w każdym domowym warsztacie. Najlepszym rozwiązaniem będzie kupienie wiertarko-wkrętarki, która ma funkcje obu urządzeń. Za jej pomocą można:

  • wiercić otwory w drewnie, metalu, płytach oraz innych tworzywach (w zależności od rodzaju wiertła  mocy urządzenia)
  • czyścić i szlifować powierzchnie przy użyciu specjalnych końcówek
  • wkręcać różnego rodzaju śruby (np. podczas składania mebli)

Szlifierka stołowa

Głównym zastosowaniem szlifierki stołowej w domu będzie przede wszystkim ostrzenie narzędzi oraz noży kuchennych. Za jej pomocą można również usuwać różnego rodzaju zadziory i tym samym wykańczać drewniane i metalowe elementy. Niewielkie szlifierki stołowe można dostać już za około 100-200 PLN i doskonale sprawdzą się do użytku domowego.

Szlifierka kątowa

Szlifierka kątowa jest potrzebna w wielu dziedzinach związanych z remontami, pracami budowlanymi, majsterkowaniem itd. Używa się jej do cięcia, polerowania oraz obrabiania różnych materiałów. Można do niej stosować nie tylko tradycyjne tarcze, ale również te służące do cięcia nawet najtwardszych tworzyw. Im większa moc szlifierki, tym lepiej, jednak jeśli nie planujemy wykorzystać 100% potencjału urządzenia, warto wybrać tańsze narzędzie o mniejszej mocy.

Piła łańcuchowa

Przydatna zwłaszcza wtedy, kiedy posiadasz ogrzewanie centralne lub kominek, do którego wykorzystujesz drewno. Piła łańcuchowa może być elektryczna lub spalinowa, ta druga jest najlepszym wyjściem, kiedy przyjdzie Ci ciąć drewno z dala od najbliższego źródła prądu elektrycznego, np. obcinając gałęzie drzew na działce.

Podziel się

Szukamy klientów

Podpowiadamy jak zdobyć klientów. Sprawdź!

Reklamuj się u nas