Materiał Partnera Kiedy powinniśmy wezwać pogotowie hydrauliczne?

Kiedy powinniśmy wezwać pogotowie hydrauliczne?

Przeciekająca woda z kranu może okazać się problemem, z którym nie poradzimy sobie we własnym zakresie. Samodzielne próby wyeliminowania usterki kończą się nierzadko nawet jej pogłębieniem, co w konsekwencji przekłada się na spore zalanie. Nawet przy niewielkim wycieku dobrze jest zatem zdecydować się na wezwanie pogotowia hydraulicznego. Czym jeszcze mogą zająć się specjaliści?

Nieszczelności w instalacjach wodno-kanalizacyjnych

Wycieki zdarzają się stosunkowo często. Są wynikiem uszkodzeń w przewodach, z których składają się instalacje wodno-kanalizacyjne w budynkach. Rury i ich połączenia mogą być nieszczelne np. ze względu na nadmierne zużycie spowodowane wieloletnią eksploatacją, ale nie tylko. Często do wycieków dochodzi ze względu na błędy instalacyjne czy niewłaściwe użytkowanie układu. Zauważenie problemu powinno za każdym razem wiązać się z wezwaniem pogotowia hydraulicznego.

Nawet jeśli wyciek jest niewielki, może on w bardzo krótkim czasie zmienić się w poważną awarię. Problem może dotyczyć także zaworów i niewielkich węży, które są podpinane np. do umywalki. Wycieki zdarzają się zarówno w pomieszczeniach kuchennych, jak i łazienkach oraz toaletach. W każdym przypadku mogą grozić zalaniem nawet całego mieszkania czy domu, a także niższych kondygnacji, jeśli takie istnieją. Pogotowie hydrauliczne sprawdzi się jednak nie tylko przy szybkiej naprawie wycieków. Kiedy jeszcze warto wezwać fachowca?

Udrażnianie rur i problemy z armaturą sanitarną

Niekiedy woda nie może swobodnie spłynąć z umywalki, co najczęściej spowodowane jest zatkanymi rurami. Przewody należy w tym wypadku udrożnić. Prace z tym związane nie są proste i trzeba je wykonać tak, by nie uszkodzić układu. Odpowiednie metody wykorzystuje firma Service Mister Bob Sp. z o.o., która świadczy kompleksowe usługi jako pogotowie hydrauliczne działające przez całą dobę. Oprócz udrażniania przewodów instalacji wodno-kanalizacyjnej specjaliści zajmą się też naprawą armatury sanitarnej – zarówno zestawów podtynkowych WC, jak i standardowych sedesów kompaktowych.

Problemem może być np. niesprawna spłuczka w toalecie. W takiej sytuacji korzystanie z niej jest praktycznie niemożliwe, co bardzo utrudnia codzienne funkcjonowanie. Również i tego typu naprawy wykona pogotowie hydrauliczne, które warto niezwłocznie wezwać. Spłuczka, dolnopłuk czy zawory spustowe oraz napełniające to elementy, jakie nierzadko ulegają awariom. Ich szybka naprawa przez pogotowie hydrauliczne umożliwi dalsze użytkowanie toalety bez większych problemów.

Podziel się

Szukamy klientów

Podpowiadamy jak zdobyć klientów. Sprawdź!

Reklamuj się u nas