Materiał Partnera
Kiedy i dlaczego warto postawić wiatę samochodową?

Kiedy i dlaczego warto postawić wiatę samochodową?

Samochód to poważny wydatek i dla wielu z nas coś, bez czego trudno wyobrazić sobie codzienne życie. Dojazdy do pracy czy do szkoły są konieczne, a niekiedy bardzo utrudnione bez samochodu. Dlatego warto dbać o niego, aby służył jak najdłużej. Jednym ze sposobów wydłużenia żywotności samochodu jest wiata. Kiedy i dlaczego warto zdecydować się na wiatę samochodową?

Wiata samochodowa – prosty sposób na zabezpieczenie auta

Samochody są wrażliwe na działanie czynników atmosferycznych. Opady powodują, że karoseria i podwozie zaczynają rdzewieć nie tylko pod wpływem wilgoci, ale też na skutek działania np. zanieczyszczeń zawieszonych w atmosferze, które wraz z deszczem opadają na ziemię  np. w postaci tzw. kwaśnych deszczy.

Rdza nie tylko obniża estetykę wozu, ale też narusza jego konstrukcję i obniża wartość. Dlatego warto zapobiegać tworzeniu się korozji. Nie bez powodu auta garażowane są droższe od tych, które stały nieosłonięte. Nie każdy jednak może sobie pozwolić na wybudowanie garażu. Przeszkody są zarówno formalne, jak i finansowe, a wreszcie – nie każdy ma miejsce na dostawienie garażu. Na szczęście jest rozwiązanie – wiaty samochodowe!

Wiata to proste zadaszenie, pod którym można zaparkować samochód. Daszek ochroni pojazd przed deszczem, śniegiem i promieniowaniem UV, które stopniowo uszkadza np. opony. Opady są odprowadzane tak, aby nie wyrządzić szkody autu. To tylko jedna z wielu zalet wiaty. Jakie są pozostałe? O tym dalej!

Zalety wiaty samochodowej

Wiata samochodowa to uniwersalne rozwiązanie. Może postawić ją każdy, kto ma na to miejsce na swojej posesji, ponieważ wiaty samochodowe nie wymagają zezwoleń na budowę.

Ogromną zaletą jest niski koszt – w porównaniu z budową garażu cena postawienia wiaty jest bardzo przystępna. To chyba jeden z najważniejszych argumentów przemawiających na korzyść wiaty. Nie każdy chce wznosić drogi garaż, szczególnie jeśli samochód, który miałby się w nim skrywać, sam nie ma zbyt dużej wartości rynkowej. Jeżeli jeździsz tanim lub starszym wozem, budowanie dla niego drogiego garażu nie wydaje się rozsądną inwestycją.

Wiata samochodowa nie musi służyć wyłącznie do ochrony auta przed niepogodą. Można przestawić samochód, aby wiata zamieniła się w altanę. W jej cieniu spędzisz miłe letnie popołudnie, grillując i relaksując się z najbliższymi. Wiele nowoczesnych wiat samochodowych ma interesujący design, dzięki czemu stanowią nie tylko element funkcjonalny, ale też estetyczny. Pod takim dachem miło spędza się czas. Warto więc zadaszyć część posesji niezależnie od tego, czy ma się samochód! Jeżeli szukasz wiaty samochodowej albo innych rozwiązań z zakresu zadaszeń tarasowych, zajrzyj do oferty firmy Scala.

Podziel się