Artykuł sponsorowany Solidne fundamenty pod dom jednorodzinny z firmą budowlaną Piotr Piecek

Solidne fundamenty pod dom jednorodzinny z firmą budowlaną Piotr Piecek

Prawidłowo położone fundamenty to gwarancja solidnego i przede wszystkim bezpiecznego domu. Planując budowę domu jednorodzinnego, wybierz sprawdzoną ekipę, taką jak firma budowlana Piotra Piecka, aby uniknąć wielu możliwych błędów. Sprawdź, na co koniecznie należy zwrócić uwagę podczas prac budowlanych, a zwłaszcza stawiania fundamentów pod dom jednorodzinny.

Dlaczego solidne fundamenty są tak ważne?

Fundamenty to najważniejszy element konstrukcyjny każdego budynku. Jest to podstawa, której zadaniem jest utrzymanie ciężaru całego domu, poprzez przeniesienie obciążeń na grunt. Solidne fundamenty gwarantują stabilność i wytrzymałość budowli.

W przypadku błędów na tym etapie prac budowlanych już po krótkim czasie mogą pojawić się pęknięcia w ścianach, budynek może też nierównomiernie osiadać. Jest to niebezpieczne, dlatego planując budowę domu jednorodzinnego, wybierz doświadczonych specjalistów, takich jak Piotr Piecek.

Fachowcy z tej firmy budowlanej doradzą Ci nie tylko jaki rodzaj fundamentów najlepiej sprawdzi się w przypadku Twojej działki oraz planowanego budynku, ale też doradzą przy wyborze odpowiednich materiałów budowlanych.

Rodzaje fundamentów i ich zastosowanie

Rodzaj fundamentu, który najlepiej sprawdzi się w przypadku Twojego domu, zależy nie tylko od konstrukcji budynku, ale też parametrów gruntu. Do najważniejszych fundamentów wykorzystywanych w budownictwie mieszkaniowym zaliczamy:

  • fundament płytowy – rodzaj fundamentu bezpośredniego, stosowany w przypadku wysokiego poziomu wód gruntowych lub na powierzchniach o niższej nośności;
  • fundament skrzyniowy - konstrukcja otwarta lub zamknięta, którą stosuje się zazwyczaj w przypadku wysokich budynków, pozwala na zaadoptowanie kondygnacji podziemnej do celów użytkowych;
  • ławy fundamentowe – fundamenty bezpośrednie, najpopularniejszy rodzaj fundamentów, nazywany też fundamentami tradycyjnymi; dzięki możliwości dodatkowego zbrojenia fundamenty te sprawdzają się również w przypadku niejednorodnych parametrów glebowych;
  • fundament schodkowy – stosowany w budowie domów częściowo podpiwniczonych, przylegających do już istniejącego obiektu budowlanego lub budowanych na skarpach; zapewnia równomierne osiadanie i zapobiega pęknięciom;
  • fundament głęboki (pośredni) -  stosowany w przypadku bardziej skomplikowanych projektów, umieszcza się na nim fundament właściwy; raczej nie stosuje się go w przypadku budownictwa jednorodzinnego.

Jakich błędów unikać przy stawianiu fundamentów?

Nieprawidłowo dobrany rodzaj fundamentów, a także wszystkie błędy popełnione podczas budowy mają ogromny wpływ na trwałość konstrukcji i bezpieczeństwo jej użytkowania.

Specjaliści tacy jak firma budowlana Piotr Piecek, mający wieloletnie doświadczenie w pracach ogólnobudowlanych i budowie domów murowanych doskonale wiedzą, jak uniknąć tego typu błędów. Co zaliczamy do najważniejszych z nich?

Przede wszystkim planowanie fundamentów bez przeprowadzenia badań warunków gruntowych i wodnych. To od nich w dużej mierze zależy rodzaj stawianych fundamentów, więc bez tego kroku nie powinno się rozpoczynać budowy. Ponadto, do najpopularniejszych błędów, które zdarzają się niedoświadczonym wykonawcom zaliczamy:

  • zbyt płytkie posadowienie fundamentów;
  • niezabezpieczenie wykopów przed obsypywaniem – w tym celu doświadczeni fachowcy tworzą szalunki ziemne;
  • błędy podczas zbrojenia fundamentów – niewłaściwa liczba prętów, ich średnica lub rodzaj stali;
  • nieprawidłowa grubość otuliny;
  • niewłaściwa gęstość mieszanki betonowej;
  • brak właściwej hydroizolacji.

Do błędów takich zaliczyć można również niewykonanie uziomu, bo choć możliwe wykonanie jest go także na późniejszych etapach budowy domu, lepszym i tańszym dla klienta rozwiązaniem jest wykonanie go już na etapie stawiania fundamentów.

Podziel się

Szukamy klientów

Podpowiadamy jak zdobyć klientów. Sprawdź!

Reklamuj się u nas