Materiał Partnera Kiedy firma Savis wykonuje pomiary oświetlenia elektrycznego?

Kiedy firma Savis wykonuje pomiary oświetlenia elektrycznego?

Zgodnie z rozporządzeniem Ministra Pracy i Polityki Socjalnej każdy pracodawca ma obowiązek wykonać pomiary oświetlenia elektrycznego jeszcze przed oddaniem stanowiska pracy do użytku oraz po każdej dokonanej modernizacji i zmianie. Natężenie światła musi odpowiadać polskim normom. Firma Savis świadczy usługi badań i wykonująca protokoły dla PIP, Sanepidu oraz Straży Pożarnej. Dzięki przepisom pracownicy mają odpowiednie warunki do realizacji zadań.

Dlaczego wymagane jest wykonania pomiarów oświetlenia elektrycznego przez firmę Savis?

Światło jest nam potrzebne do codziennego funkcjonowania. Nie ma możliwości żyć w ciemności. Jeśli wystąpi awaria prądu, zaczynamy doceniać jego wartość. Jednak nasze pomieszczenia są często niewłaściwie oświetlone, więc podczas nauki, czytania czy wykonywania pracy, korzystamy ze zbyt słabego światła, co wpływa na pogarszanie się wzroku.

W domu możemy lekceważyć tę kwestię, ale w firmie już nie, ponieważ każdy pracodawca ma obowiązek zapewnienie właściwego oświetlenia swoim pracownikom. Przepisy jasno określają parametry, więc przygotowując stanowisko pracy, zakład ma obowiązek posiadać dokumentację z wykonanymi przez firmę Savis badaniami.

Instalacja musi być zawsze zgodna z projektem oraz normami.

– dodaje ekspert.

Kto jest zobowiązany do wykonywania pomiarów oświetlenia?

Zakłady przemysłowe, biura, instytucje, placówki oświatowe zgodnie z rozporządzeniem Ministra Pracy i Polityki Socjalnej mają obowiązek zapewnienia pracownikom odpowiedniego światła. Firma Savis wykonuje pomiary oświetlenia elektrycznego w trzech kategoriach: ogólnych (co 2-5 lat), awaryjnych (raz w roku) i na każdym stanowisku pracy. Wystawia dokumentację dla PIP, Sanepidu oraz Straży Pożarnej.

Badania natężenia określone są w Kodeksie Pracy. Chodzi o przepisy bezpieczeństwa i higieny pracy, dzięki którym pracownicy są chronieni. Oświetlenie należy do uciążliwych czynników w środowisku pracy, a jego funkcją jest stworzenie takich warunków pracy, które nie wpływają szkodliwie na wzrok.

Opracowanie:

Savis Pomiary Elektryczne

Gdańsk , Rycerza Blizbora 17 lok. 5

Podziel się

Szukamy klientów

Podpowiadamy jak zdobyć klientów. Sprawdź!

Reklamuj się u nas