Materiał Partnera Montaż instalacji elektrycznej  pomocą fachowców

Montaż instalacji elektrycznej pomocą fachowców

Bezpieczeństwo użytkowania różnego rodzaju urządzeń elektrycznych oraz funkcjonalność całej instalacji elektrycznej w dużej mierze zależy od jej prawidłowego montażu. Najlepiej zlecić go sprawdzonej firmie, takiej jak Kompleksowe Usługi Elektryczne Paweł Sowa z Woli Rębkowskiej, której pracownicy zajmą się wykonaniem projektu, jego realizacją oraz sprawdzeniem położonej instalacji.

Na jaką firmę się zdecydować?

Gdy wybierasz elektryka albo firmę, która ma położyć instalację elektryczną, powinieneś wziąć pod uwagę kilka niezmiernie ważnych aspektów. Ważne są opinie. Zasięgnij informacji w sieci, na forach internetowych oraz u znajomych i rodziny o przebiegu współpracy z konkretną firmą. Zapytaj o efekt końcowy i czy, korzystając z usług tych fachowców, byli zadowoleni z ich pracy. Kolejną rzeczą jest wiarygodność firmy. Sprawdź czy firma ma odpowiednie koncesje, certyfikaty oraz licencje na prowadzenie działalności usługowej oraz czy pracownicy posiadają kwalifikacje zawodowe, poparte odpowiednimi dokumentami, umożliwiające im wykonywanie pracy. Istotne jest także posiadanie aktualnego ubezpieczenia od odpowiedzialności cywilnej. Gdy już zdecydujesz się na usługi konkretnej firmy, powinna ci ona zaproponować zawarcie umowy, która będzie zawierała warunki współpracy, zakres usług, termin wykonania zlecenia oraz terminy płatności. Co ważne, powinna zawierać gwarancję na wykonane usługi.

Co jest ważne przy montażu instalacji elektrycznej?

Zanim zostanie położona elektryka w twoim domu, zastanów się dobrze i policz jaką ilość sprzętów elektrycznych posiadasz, które z nich są wykorzystywane najczęściej, i które są podłączone do prądu „na stałe”. Istotna jest odpowiednia ilość obwodów. Weź pod uwagę to, iż kocioł grzewczy, lodówka, pralka, piekarnik, sprzęt multimedialny i komputerowy powinny być zasilane osobno. Chodzi o to, by w razie wystąpienia awarii jednego urządzenia, pozostałe działały nadal. Pomyśl nad ilością gniazdek i włączników. Kuchnia jest tym miejscem, które powinno być zaopatrzone w największą liczbę gniazd. Każde urządzeni montowane na stałe musi mieć osobne gniazdo. Nad blatami sprawdzą się te podwójne, by móc podłączyć ekspres do kawy i czajnik elektryczny. Gniazd nie może zabraknąć także w łazience i pokojach. Pamiętaj o sieci komputerowej oraz telefonicznej, a także o montażu oświetlenia. To wszystko powinieneś zostawić w rękach specjalistów.

Propozycje firm świadczących usługi elektryczne

Firma działa na rynku od 2010 roku. Zatrudnia wykwalifikowanych fachowców, o szerokich kompetencjach, którzy swoją pracę wykonują z najwyższą precyzją w oparciu o specjalistyczną wiedzę i doświadczenie. Oferuje rzetelne, dokładne i terminowe wykonanie każdego zlecenia. Posiada szeroki wachlarz usług elektrycznych. Wykonuje instalacje silnoprądowe: instalacje odgromowe, instalacje „inteligentne”, agregaty prądotwórcze. Zajmuje się też montażem instalacji słaboprądowych, takich jak montaż domofonów i wideo domofonów, montaż telewizji przemysłowej czy montaż systemów alarmowych. Poza wszelkimi pracami elektrycznymi związanymi z montażem i serwisem (konserwacją, naprawą i modernizacją) firma wykonuje pomiary elektryczne oraz przeglądy techniczne instalacji. Zajmuje się montażem nagłośnienia oraz systemów kontroli dostępu.

Podziel się