Artykuł sponsorowany Oryginalność wnętrz z sufitami napinanymi

Oryginalność wnętrz z sufitami napinanymi

Sufity napinane to nowa wersja sufitów podwieszanych, która oparta jest o całkowicie inną technologię materiałową oraz montażową. Efekt wizualny tego typu konstrukcji, a także ich wytrzymałość, są zaś znacznie wyższe od standardowych płyt kartonowo gipsowych przymocowywanych do sufitów. Dowiedz się, czym są sufity napinane, a także poznaj kilka ciekawych inspiracji!

Czym jest sufit napinany i po co się go stosuje?

Sufit napinany jest płaszczyzną elastycznego materiału, którym jest specjalna, ognioodporna folia PCV. Ta poprzez nagrzanie i naciąganie, jest rozpinana na specjalnie przygotowanej wcześniej konstrukcji wspornej, która utrzymuje całość w idealnej gładkości. Jeśli chodzi o montaż tego typu sufitów, warto wiedzieć, że jest on niesamowicie szybki, a także czysty. Najczęściej cała procedura trwa od kilku do kilkunastu godzin, czego niestety nie można powiedzieć o alternatywie w postaci sufitów podwieszanych z płyt.

Jeśli chodzi o zastosowanie sufitów napinanych, warto wiedzieć, że głównie mają one poprawiać estetykę wnętrz, znacznie wyróżniając ich wygląd. Konstrukcje te spotkać można zatem najczęściej w obiektach komercyjnych i publicznych takich, jak: galerie handlowe, hotele, muzea, restauracje, butiki. Coraz częściej stosuje się je także w domach i mieszkaniach. Tu warto podsunąć pomysł dla właścicieli lokali mieszkalnych, w których sufity są nierówne, a tynk po pewnym czasie ulega środkowemu pęknięciu, związanemu ze zbyt dużymi siłami statycznymi… Sufit napinany to szybki sposób na trwałe maskowanie takich estetycznych wad!

Garść inspiracji!

  1. Wersja elegancka: Jeśli chcesz postawić na elegancką wersję sufitów napinanych, postaw na idealnie gładką konstrukcję, która będzie posrebrzona, lub też nabłyszczona. W salonach w stylu awangardowym, czy też klasycznym i modernistycznym, można zastosować także sufity napinane lustrzane, które nadadzą pomieszczeniu niesamowitej głębi i wielowymiarowości.
  2. Wersja kreatywna: Jeśli chodzi o wersje „kreatywne” sufitów napisanych, przede wszystkim należy wymienić te z różnego rodzaju wyciętymi wzorami, układającymi się w na przykład w kwiatowe wory w jednym lub kilku kolorach. Takie rozwiązanie będzie ciekawe dla salonu, biura agencji reklamowej, czy nawet gabinetu stomatologicznego!
  3. Wersja 3D: Sufity napinane mogą być również wykonane jako obrazy 3D, pozwalając na tworzenie imitacji braku dachu danego pomieszczenia. Wystarczy zastosować odpowiednią grafikę w postaci chmur, czy też koron drzew sfotografowanych z dolnej perspektywy, aby w pokoju dziecka, czy w sypialni stworzyć relaksacyjny „kącik” natury!
  4. Wersja z oświetleniem LED: Sufity napinane wykonywane są dzisiaj również wraz z technologią taśm LED, czy też oświetlenia punktowego. Dla przykładu do naszej błyszczącej i sterylnej łazienki, możemy zastosować delikatnie przezierny materiał w danym kolorze, którzy po włączeniu oświetlenia, będzie równomiernie rozbłyskał daną barwą na całej powierzchni sufitu! Marzeniem wielu osób jest również tworzone ze wspomnianego oświetlenia punktowego, prawdziwych map gwiazd, które wyglądają niesamowicie realistycznie.

Jeśli zatem podoba Ci się idea stosowania sufitów napinanych, zgłoś się do firmy ŚWIAT SUFITÓW, która dba o otworzenie wizji z wyobraźni klientów, nawet w najmniejszych szczegółach! 

Podziel się

Szukamy klientów

Podpowiadamy jak zdobyć klientów. Sprawdź!

Reklamuj się u nas