Materiał Partnera Jakie są zalety i wady mechanicznego nakładania gładzi?

Jakie są zalety i wady mechanicznego nakładania gładzi?

Każdemu zależy na tym, aby ściany i sufity w jego domu lub mieszkaniu prezentowały się tak dobrze, jak tylko jest to możliwe. Do realizacji tego celu wykorzystuje się przede wszystkim gładzie, które mogą zostać nałożone manualnie lub maszynowo. Choć rezultaty estetyczne uzyskane w obu przypadkach są dość zbliżone, to druga z dostępnych metod cieszy się coraz większym uznaniem zarówno wśród klientów, jak i wykonawców. Skąd wynika taki stan rzeczy?

Gładzie maszynowe – zalety

Maszynowe nakładanie gładzi gwarantuje wiele praktycznych korzyści, choć z pewnością wypada skupić się na tych najistotniejszych. O czym konkretnie mowa? Po pierwsze jest to metoda niezwykle efektywna. Doświadczenia wykonawców jednoznacznie wskazują, że zużycie materiałowe spada aż o 30%, a czas realizacji usługi o 70%. Jak to możliwe? Dzięki wykorzystaniu specjalistycznie zaprojektowanego agregatu fachowcy mogą pokryć nawet do 100 m2 ścian lub sufitów w ciągu jednego dnia roboczego.

To bardzo istotne szczególnie w przypadku prac remontowych, gdzie domownikom zależy na tym, aby zlecenie zostało wykonane jak najsprawniej. Ogromną zaletą maszynowego nakładania gładzi jest również doskonała jakość uzyskanej powierzchni. Charakteryzuje się ona idealną gładkością bez żadnych smug. Nakładanie maszynowe pozwala dodatkowo zminimalizować wszelkie niedogodności związane z kurzem i pyłem. Uzyskana powierzchnia wyróżnia się bardzo dobrą przyczepnością dla powłoki malarskiej. Co jeszcze warto wiedzieć?

Czy nakładanie maszynowe gładzi ma jakieś wady?

Jeżeli chodzi o branżę budowlaną oraz remontową, to niestety nie udało się jeszcze opracować rozwiązania, które charakteryzowałby się wyłączenie zaletami. Tak jest również w przypadku maszynowego nakładania gładzi. Jak sama nazwa wskazuje, do przeprowadzenia prac konieczne staje się wykorzystanie nowoczesnego agregatu, który kosztuje nawet 20 000 zł. Największa wada polega zatem na tym, że robót nie da się przeprowadzić w sposób samodzielny. Poza tym samo nakładanie może wydawać się banalnie proste jedynie dla osoby obserwującej cały proces z boku. Aby stworzyć równomierną i pozbawioną wad powłokę, potrzebne jest również ogromne doświadczenie.

Dlatego też, aby nie narażać się na zupełnie niepotrzebne nerwy oraz zbędne wydatki, warto skorzystać z oferty przygotowanej przez profesjonalistów. Zdecydowanie zaliczają się do nich pracownicy firmy GMK Wykończenia, którzy dzięki swojemu ogromnemu doświadczeniu oraz umiejętności podejścia do każdego zlecenia w sposób indywidualny każdorazowo gwarantują klientom obsługę na najwyższym poziomie. Wszyscy zainteresowani mogą także liczyć na rzetelność, terminowość oraz szeroko zakrojone doradztwo techniczne.

Podziel się

Szukamy klientów

Podpowiadamy jak zdobyć klientów. Sprawdź!

Reklamuj się u nas