Artykuł sponsorowany Jakie są zalety elektrycznie sterowanych markiz i rolet okiennych?

Jakie są zalety elektrycznie sterowanych markiz i rolet okiennych?

Markizy i rolety są osłonami okiennymi, które świetnie sprawdzają się m.in. do wygodnego kontrolowania natężenia światła naturalnego wpadającego do pomieszczeń. Często służą również jako zabezpieczenie budynku przed włamaniem. Ich codzienne użytkowanie może być jednak mało komfortowe i uciążliwe. Z tego powodu dobrym wyborem będzie postawienie na montaż rolet i markiz sterowanych elektrycznie. Jakie są ich atuty?

Markizy czy rolety – jaką osłonę okienną wybrać do domu?

Nagrzewające się w krótkim czasie pomieszczenia to problem, który poważnie utrudnia korzystanie z wnętrz domu. Przed nadmiarem promieniowania słonecznego i tym samym zwiększeniem temperatur w pokojach chronią osłony okienne. W przypadku tych montowanych od strony zewnętrznej okien, wybrać możemy m.in. markizy lub rolety. Pierwsze z osłon przygotowuje się z charakterystycznego, półprzezroczystego materiału. Rolety zewnętrzne są natomiast wykonane przeważnie z twardego aluminium.

Jakie rozwiązanie wybrać zatem do domu? Zależy to od budżetu, jakim dysponuje inwestor, a także pożądanych rezultatów pod względem izolacyjności termicznej. Przy zamkniętych roletach zewnętrznych uzyskujemy najlepsze parametry w tym zakresie, ale widoczność przez okno zostaje ograniczona praktycznie do zera. Nieco mniej efektywnie przed nagrzewaniem wnętrz chronią markizy, zapewniając jednak możliwość doświetlenia pomieszczeń w ciągu dnia. W obu przypadkach ważną kwestią jest użytkowanie takich osłon okiennych. Jak sprawić, by były one łatwe i wygodne w codziennym otwieraniu i zamykaniu?


Czy elektrycznie sterowane osłony okienne to spory wydatek?

Manualne opuszczanie rolet czy markiz zewnętrznych oraz ich podnoszenie może być uciążliwe – szczególnie wtedy, gdy pogoda jest zmienna i z osłon korzystamy częściej. Istnieje jednak rozwiązanie problemu w postaci systemów elektrycznego sterowania roletami lub markizami. Takie napędy montuje firma Elektro-Instal, dopasowując je do konkretnych typów osłon wybranych przez klienta. Wbrew pozorom nie musi to być spore obciążenie dla domowego budżetu – wydatki można ograniczyć np. poprzez montaż automatyki tylko przy oknach znajdujących się po nasłonecznionej, południowej stronie domu.

Takie rozwiązanie ma bardzo dużo zalet. Sprawia, że sterowanie osłonami okiennymi jest przede wszystkim komfortowe, proste i bezproblemowe. Ponadto automatyka może być elementem tzw. inteligentnego domu, czyli zestawu układów elektrycznych usprawniających korzystanie z budynku. Daje to możliwość m.in. programowania w dowolny niemal sposób cykli otwierania i zamykania rolet czy markiz. Mogą być one również opuszczane bądź podnoszone na wybraną przez użytkownika wysokość.

Podziel się

Szukamy klientów

Podpowiadamy jak zdobyć klientów. Sprawdź!

Reklamuj się u nas