Artykuł sponsorowany Fachowa wymiana starej instalacji elektrycznej z firmą Dawida Schauera

Fachowa wymiana starej instalacji elektrycznej z firmą Dawida Schauera

Sprawna instalacja elektryczna ma kluczowe znaczenie dla bezpieczeństwa domowników. W wielu mieszkaniach wciąż używa się przestarzałych przewodów, które mogą stwarzać poważne zagrożenie. Firma Dawida Schauera z Orchowa w województwie wielkopolskim zajmuje się między innymi kompleksowym wykonawstwem i remontami instalacji elektrycznych. Kiedy powinniśmy skorzystać z jej usług?

Kiedy instalacja elektryczna nadaje się do wymiany?

Jak wynika z doświadczenia firmy Usługi Elektryczne Dawid Schauer, najbardziej narażone na niebezpieczne awarie są wiekowe instalacje, nadal często spotykane w blokach z wielkiej płyty i kamienicach. Opierają się one na przewodach wykonanych z aluminium i tablicach z bezpiecznikami topikowymi. To przestarzałe elementy, które nie tylko nie spełniają współczesnych norm, ale mogą być nawet niebezpieczne dla użytkowników. Największą wadą aluminiowych kabli jest ich podatność na utlenianie. Końcówki przewodów w zaciskach, szczególnie te nieprawidłowo zamontowane, mogą zacząć iskrzyć, co stanowi poważne zagrożenie pożarowe. Ponadto takie instalacje były projektowane z myślą o dużo mniejszych obciążeniach. Dzisiejszy sprzęt domowy dużej mocy, taki jak kuchenki, odkurzacze czy czajniki elektryczne, może znacznie przeciążać możliwości przestarzałych przewodów i połączeń, a bezpieczniki starego typu nie stanowią wystarczającej ochrony. Nawet jeśli podczas codziennego używania instalacja elektryczna nie daje niepokojących symptomów, należy ją jak najszybciej wymienić na zgodną z obecnymi standardami. To samo dotyczy starszych, cienkich kabli miedzianych, których dopuszczalne obciążenie nie jest wystarczające do pracy współczesnych urządzeń.

Jak wygląda wymiana instalacji elektrycznej?

Pierwszym krokiem w remoncie instalacji elektrycznej jest jej fachowa diagnostyka. Specjaliści z firmy Dawida Schauera dokonują dokładnego sprawdzenia wszystkich jej składników – tablicy rozdzielczej z bezpiecznikami, przewodów i elementów końcowych – gniazd, włączników i lamp. Następnie sporządzają projekt i kosztorys wymiany, uwzględniając przewidywane zapotrzebowanie na prąc. Ostatnią fazą jest realizacja – doświadczeni elektrycy demontują przestarzałe elementy i zastępują je nowymi, które spełniają wszystkie normy bezpieczeństwa i zapewniają bezawaryjną pracę instalacji. Po montażu dokonują niezbędnych pomiarów, aby upewnić się że wszystko działa tak, jak zakładał projekt. Firma Dawida Schauera to zespół wykwalifikowanych elektryków specjalizujących się w projektowaniu, wykonywaniu, remontach, kontrolach i pomiarach instalacji. Skorzystanie z ich usług to przede wszystkim gwarancja bezpieczeństwa, solidności i bezawaryjności.

Podziel się

Szukamy klientów

Podpowiadamy jak zdobyć klientów. Sprawdź!

Reklamuj się u nas