Materiał Partnera Jakie są największe zalety szamb wykonanych z tworzywa sztucznego?

Jakie są największe zalety szamb wykonanych z tworzywa sztucznego?

Inwestorzy budowlani, którzy nie mają możliwości podłączenia się do sieci kanalizacyjnej, a ze względów finansowych nie mogą pozwolić sobie na zakup przydomowej oczyszczalni ścieków, muszą zdecydować się na zakup zbiornika bezodpływowego. Wśród wielu dostępnych na rynku asortymentowym produktów, wyjątkowo atrakcyjnie przedstawia się oferta dotycząca szamb wykonanych z polietylenu. Jakimi zaletami charakteryzuje się to rozwiązanie?

Szczelność i lekkość


Podstawowym parametrem, który wpływa na to, czy konkretny zbiornik będzie można uznać za wysokojakościowy, czy też nie, jest jego szczelność. Chodzi oczywiście o to, że zalegające w nim nieczystości w żadnym przypadku nie mogą dostać się do gruntu lub wód gruntowych. Ewentualne wystąpienie takiej sytuacji wiąże się z wywołaniem katastrofy ekologicznej o zasięgu znacznie większym, niż mogłoby się wydawać. Dzięki temu, że wysokiej klasy szamba polietylenowe pozbawione są łączeń zgrzewanych oraz charakterystycznych szwów, stanowią najlepszą gwarancję długiej i bezawaryjnej eksploatacji.

Za bardzo praktyczną zaletę bezodpływowych zbiorników syntetycznych uznaje się także ich lekkość – w szczególności, jeżeli chodzi o porównanie do klasycznych szamb betonowych. Taki stan rzeczy znacząco ułatwia przede wszystkim montaż. Jest to szczególnie przydatne wtedy, gdy ciężkie samochody transportowe lub tym bardziej dźwigi, ze względu na warunki terenowe, nie mają możliwości dotarcia we wskazane miejsce. Dla przykładu szambo polietylenowe o pojemności 10 m3 waży jedyne 330-350 kilogramów. Co jeszcze warto wiedzieć?

Wytrzymałość i uniwersalność zastosowania


Wykorzystanie polietylenu wzmacnianego żywicami poliestrowymi oraz zbrojonego włóknem szklanym nie jest oczywiście przypadkowe. Taka kompozycja materiałów sprawia, że szambo staje się kompletnie niepodatne na wpływ warunków środowiskowych, w tym przede wszystkim wilgoci. Nie ma tutaj ryzyka pojawienia się ognisk korozji, a wykorzystane komponenty nie wchodzą w reakcję chemiczną z gruntem – bez względu na jego rodzaj. Gwarantuje to długą eksploatację bez żadnych zmartwień.

Szamba tego typu charakteryzują się również dużą uniwersalnością zastosowania. W sytuacji, w której przestają być potrzebne, można je odstąpić innemu użytkownikowi, oddać do recyklingu, po oczyszczeniu zbierać w nich deszczówkę, a także wykorzystać jako osadnik w przydomowej oczyszczalni ścieków. Poszukując najlepszych opcji, warto zwrócić uwagę na ofertę przygotowaną przez specjalistów z firmy Buwa, którzy zadbają o idealne dostosowanie zbiornika do potrzeb klienta. Wszyscy zainteresowani mogą liczyć tutaj na atrakcyjne ceny oraz obsługę kompleksową, w której skład wchodzi m.in. wycena, transport oraz montaż.

Opracowanie:

Buwa Przydomowe Oczyszczalnie ścieków

Kraków , os. Centrum A 1 lok. 83

Podziel się