Materiał Partnera Jakie prace można wykonać koparko-ładowarką?

Jakie prace można wykonać koparko-ładowarką?

Wynajem koparko-ładowarki z operatorem jest często koniecznością, gdy chcesz szybko i bezpiecznie wykonać określony zakres robót. Użycie ciężkiego sprzętu znacznie przyspiesza tempo różnych prac i powoduje, że przebiegają one profesjonalnie, szybko oraz bezpiecznie. W naszym artykule omówimy, jak wielozadaniowe są nowoczesne koparko-ładowarki oraz do jakich celów możesz je wykorzystać podczas realizacji inwestycji prywatnych i biznesowych.

Koparko-ładowarki to maszyny o uniwersalnym zastosowaniu w takich branżach, jak: budownictwo, rolnictwo, melioracje czy drogownictwo. Służą one zarówno do wyrównywania terenu pod budowę, jak i przygotowania odwodnienia, wykopów do przyłączy gazu, wody czy prądu, są też przydatne w trakcie wyburzeń, pogłębiania zbiorników wodnych oraz przeprowadzania kompleksowych prac porządkowych, w tym odśnieżania.

Plantowanie terenu, wykopy pod fundamenty i przyłącza

Plantowanie gruntów jest jednym z pierwszych etapów każdej budowy i polega ono na wyrównaniu terenu, usunięciu zbędnych głazów, karp bądź starej podmurówki, a także nawiezieniu oraz rozłożeniu nowej warstwy ziemi. Podczas tych prac wynajem koparko-ładowarki wraz z doświadczonym operatorem okazuje się zwykle koniecznością, a dzięki odpowiednio dobremu osprzętowi w postaci łyżek lub wideł roboty ziemne prowadzone są bardzo dynamicznie. Na wyrównanym gruncie możliwe jest wykonanie koparko-ładowarką kolejnych wykopów, pod fundamenty oraz przyłącza.

Prace porządkowe

Chcesz uporządkować swoją posesję lub gospodarstwo? Z pomocą operatora koparko-ładowarki szybko pozbędziesz się starego asfaltu, głazów czy korzeni drzew, by móc przygotować podłoże na przykład pod trawnik lub kostkę brukową – mówi Marcin Chylak z firmy budowlanej Chylak-Bruk Brukarstwo, zajmującej się układaniem i sprzedażą kostki betonowej, granitowej, budową studni chłonnych oraz przelewowych. I dodaje: maszyny te są również nieocenione w gospodarstwach rolnych, w których służą głównie do przenoszenia lub przesuwania ciężkich ładunków, a także doraźnego odśnieżania w miesiącach zimowych.

Wyburzenia i rozbiórki

Koparko-ładowarki, wyposażone w młot wyburzeniowy, znajdują szerokie zastosowanie podczas wyburzeń niewielkich, nieużytkowanych obiektów, jak murowany garaż czy dom. Zamiast próbować rozebrać budynek samodzielnie i narazić się na utratę zdrowia lub życia, możesz zlecić wyburzenie przy użyciu zwrotnej maszyny, która jest świetną alternatywą dla koparek wyburzeniowych z wysięgnikami, których wynajem jest drogi i często nieopłacalny.

Opracowanie:

Marcin Chylak Brukarstwo Chylak-Bruk

Legnica , Senatorska 5 lok. 6

  • tel. 726 180 670

Podziel się

Szukamy klientów

Podpowiadamy jak zdobyć klientów. Sprawdź!

Reklamuj się u nas