Artykuł sponsorowany Jakie posadzki są najlepiej dostosowane do poruszania się wózków widłowych?

Jakie posadzki są najlepiej dostosowane do poruszania się wózków widłowych?

Wózki widłowe są popularnym wyposażeniem magazynów, hal przemysłowych oraz produkcyjnych. Są to miejsca intensywnie eksploatowane, w których panuje duży ruch ludzi i maszyn. Posadzki w takich obiektach muszą zatem cechować się znaczną wytrzymałością na obciążenia i uszkodzenia mechaniczne. Dowiedz się, jaka wylewka będzie najlepszym rozwiązaniem w takim przypadku!

Idealna posadzka przemysłowa do magazynu

Posadzki przemysłowe na ogół są narażone na oddziaływanie wielu czynników zewnętrznych. Ruch wózków widłowych jest jednym z nich. Może one przyczynić się do zniszczenia podłoża.

Z uwagi na charakter obiektu, posadzka nie powinna zbyt często być poddawana renowacji. Trzeba wówczas wyłączyć magazyn na pewien czas z użytkowania, co generuje straty. Optymalna wylewka musi zapewniać bardzo dobrą stabilność pieszym i pojazdom, co oznacza, że powinna charakteryzować się dużą przyczepnością.

Posadzki betonowe są najczęściej wybieranymi do obiektów, w których stosowane są wózki widłowe. Są wykonywane z materiału, który nie jest drogi i umożliwia przeprowadzenie niezbędnych napraw. Są one odporne na zarysowania, wytrzymują różne rodzaje obciążeń, miejscowych i dynamicznych. Ławo utrzymać je w czystości

Wykonanie posadzki betonowej

Posadzka betonowa ma na ogół trzy warstwy:

  • podłoże gruntowe – zagęszczony piasek bądź pospółka,

  • podbudowę – dolną i górną,

  • podkład.

Każdy z tych poziomów pełni inną rolę i jest istotny dla uzyskania solidnej podłogi. Posadzki przemysłowe wykonywane są według ścisłych wytycznych, dotyczących kolejnych warstw. Na każdym etapie prac, przy pomocy specjalnych urządzeń, jest sprawdzana nośność posadzki.

Duże znaczenie ma odpowiednie zbrojenie. Do jego wykonania stosuje się kratownicę z prętami zbrojeniowymi, które się ze sobą spawa. Dopuszczalne jest wykonanie zbrojenia górą lub dołem. Pierwsze polega na zastosowaniu stalowych prętów, podczas gdy drugie opiera się na dystansach ze tworzywa sztucznego.

Posadzka betonowa musi dobrze wyschnąć. Czas tego procesu uzależniony jest od typu użytej mieszanki, a także grubości wylewki i warunków atmosferycznych. Zakłada się, że beton schnie tydzień na każdy wylany centymetr betonu, jeśli wylewka ma grubość wynoszącą od 1 do 4 cm. W przypadku grubszej wylewki czas ten podwaja się. Wylewka o grubości od do 6 cm schną na ogół przez dwa tygodnie na każdy centymetr. Jeśli mają grubość większą niż 6 cm, przyjmuje się czas schnięcia wynoszący 4 tygodnie schnięcia na każdy kolejny centymetr betonu. Należy zawsze przestrzegać tej zasady.

Podziel się

Szukamy klientów

Podpowiadamy jak zdobyć klientów. Sprawdź!

Reklamuj się u nas