Artykuł sponsorowany Jakie elementy wykończenia wnętrz domu wykonuje się ze szkła?

Jakie elementy wykończenia wnętrz domu wykonuje się ze szkła?

Szkło to materiał niezwykle wszechstronny. Wykorzystuje się go przede wszystkim w budownictwie, gdzie służy m.in. do produkcji rozmaitych elementów wyposażenia wnętrz. Atutem szkła jest możliwość niemal dowolnej obróbki i tym samym przygotowanie wyrobów nawet o nietuzinkowych kształtach i wymiarach. Jakie jego rodzaje wykorzystuje się przy aranżacji pomieszczeń w domu?

Zastosowanie szkła w wykończeniu łazienki

Sprawdzone zakłady szklarskie są w stanie przygotować dla klientów wiele wyrobów ze szkła o zróżnicowanej charakterystyce. Oferta dotyczy m.in. luster. Trudno wyobrazić sobie bez nich domową łazienkę. To właśnie w niej najczęściej umieszcza się specjalnie wykonane szkło odbijające światło. Lustra na wymiar wykonuje zakład szklarski, którego właścicielem jest Rutkowski Zbigniew. Dodatkowo gotowe już elementy są przez fachowców montowane na miejscu, co pozwala uniknąć ich uszkodzenia przy nieumiejętnym zawieszaniu na ścianie.

Ważną częścią łazienki jest również kabina prysznicowa. Obecnie w trendach wnętrzarskich dominuje minimalizm, co przekłada się też na aranżację pomieszczeń sanitarnych. Typowe kabiny zastępowane są estetycznymi, nowocześnie wyglądającymi przegrodami szklanymi. Mogą być one przygotowane zarówno z typowego szkła o wysokiej transparentności, jak i tzw. szkła mlecznego. Matowa tafla o średniej przepuszczalności światła doskonale sprawdzi się właśnie przy tworzeniu elementów kabin prysznicowych. Jakie jeszcze elementy wykończenia wnętrz domów przygotowuje się ze szkła?

Czy wyroby ze szkła są odpowiednio wytrzymałe?

Wyposażając poszczególne pokoje, inwestorzy chcą zachować przede wszystkim atrakcyjny wygląd aranżacji, ale też trwałość poszczególnych jej elementów. Szkło słynie ze swojej kruchości – jest podatne na uszkodzenia mechaniczne. Czy jednak dotyczy to wszystkich wyrobów z tego materiału? Nie – w ramach usług szklarskich wzmacnia się je chociażby poprzez hartowanie. Jeśli szklana część wyposażenia wnętrz musi zachować dużą wytrzymałość, przy jej produkcji użyta zostanie tafla o większej grubości.

Wyroby ze szkła są zatem odporne na uszkodzenia mechaniczne w stopniu zapewniającym ich wieloletnie użytkowanie w domu. W jednorodzinnych budynkach mieszkalnych wykorzystuje się wspomniany materiał również do produkcji elementów mebli kuchennych, wypełnień drzwi, balustrad schodowych, stołów czy transparentnych przegród. Zaletą jest w tym wypadku doskonałe dopasowanie szklanego wyposażenia do wyznaczonej przestrzeni. Wymaga to jednak właściwej, zgodnej z projektem klienta obróbki, co gwarantują sprawdzone zakłady szklarskie.

Podziel się

Szukamy klientów

Podpowiadamy jak zdobyć klientów. Sprawdź!

Reklamuj się u nas