Materiał Partnera Szklane balustrady – czy warto zastosować je w swoim domu?

Szklane balustrady – czy warto zastosować je w swoim domu?

Szklane balustrady z roku na rok zyskują coraz większą popularność. Stanowią idealne uzupełnienie nowoczesnych wnętrz zarówno obiektów użyteczności publicznej, jak i budynków mieszkalnych. Wiele osób zastanawia się jednak nad praktycznością takiego rozwiązania. W końcu piękny wygląd to nie wszystko. Dlaczego warto zdecydować się na szklane balustrady?

Mają szerokie zastosowanie

Balustrady szklane znajdują szerokie zastosowanie w nowoczesnym budownictwie, dlatego też zapotrzebowanie na tego typu produkty stale rośnie. Znajdziemy je w galeriach handlowych, muzeach, biurowcach czy bankach. Coraz częściej szklane balustrady stosowane są również w prywatnych domach i apartamentowcach. Standardowo można wykorzystać je do zabezpieczenia schodów wewnętrznych, ale nie tylko. Szklane balustrady sprawdzą się też dobrze na balkonie tradycyjnym, francuskim czy tarasie.

Ciekawe jest także to, że szkło można łączyć z innymi materiałami wykończeniowymi, uzyskując tym samym niebanalne wyposażenie wnętrza. Chodzi o balustrady oszklone, które powstają z wykorzystaniem drewna bądź stali szlachetnej. Zapewniają one spójność całościowej aranżacji pomieszczenia.

Optycznie powiększają wnętrze

Jak informuje specjalista z firmy Szklar-Bud – szkło jest materiałem, który przepuszcza dużą ilość światła. Dzięki tej właściwości, balustrady szklane sprawiają, że dane wnętrze wydaje się nam większe niż jest w rzeczywistości. To doskonałe rozwiązanie dla niedużych pomieszczeń, które tradycyjna, lita balustrada z drewna mogłaby przytłoczyć.

Prostota konstrukcji sprawia, że balustrady szklane sprawdzą się niemalże w każdej aranżacji. Najbardziej cenią je zwolennicy stylu minimalistycznego, skandynawskiego, nowoczesnego czy industrialnego. Szklana balustrada dodaje wnętrzom klasy i elegancji. Jej surowość może jednak nie spodobać się osobom, które preferują wnętrza klasyczne, przytulne lub rustykalne.

Wyróżniają się dużą trwałością

Do produkcji szklanych balustrad używa się specjalnie wzmocnionego szkła hartowanego. Trzeba użyć naprawdę dużej siły, by taką konstrukcję uszkodzić. Nawet jeśli dojdzie do rozbicia szkła, pęka ono w taki sposób, że ciężko zrobić sobie krzywdę jego odłamkami. Przypominają one bowiem granulat i pozbawione są ostrych krawędzi. Z racji zastosowania nieprzeciętnie wytrzymałego materiału, balustrady szklane tworzą trwałe konstrukcje, które przy minimalnym wysiłku z naszej strony, będą służyć przez całe lata.

Są łatwe do utrzymania w czystości

Szklane balustrady nie są może najlepszym rozwiązaniem, jeśli w domu znajdują się małe dzieci. Nieustanne usuwanie odcisków placów z szyb może być uciążliwe, zwłaszcza jeśli cechujemy się pedantyzmem. W pozostałych przypadkach jest to jednak znakomity wybór. Szkło hartowane czyści się w wyjątkowo przyjemny sposób- wystarczy dobry płyn do mycia szyb i miękka ściereczka, by balustrady lśniły czystością. Taki zabieg wystarczy powtarzać co kilka dni, by w słoneczną pogodę nie było widać na nich kurzu.

Opracowanie:

Szklar-Bud ZU Michalina Krzysiak

Grudziądz , Groblowa 13

Podziel się