Materiał Partnera Jaką funkcję pełnią membrany dachowe i jak właściwie je dobierać?

Jaką funkcję pełnią membrany dachowe i jak właściwie je dobierać?

Membrana dachowa stanowi niezbędny element pokrycia dachowego. Jest to, innymi słowy, materiał, na który składa się przynajmniej kilka warstw. Zakłada się ją po to, aby dach był odporny na zmienne warunki atmosferyczne. Dzięki niej możliwa jest bezawaryjna eksploatacja konstrukcji. Co ważne, membrany dzieli się na kilka rodzajów. Czym kierować się podczas ich wyboru?

Membrany dachowe i ich rola w termoizolacji dachu

Omawiany element umieszcza się zaraz pod więźbą dachową. Stosuje się go na dachach płaskich oraz prawie płaskich, bo tylko na takich potrzebne są dodatkowe, aczkolwiek niezbędne mechanizmy zabezpieczające przed gromadzeniem się wody. Membrany na ogół wytwarzane są z kauczuku syntetycznego albo tworzywa termoplastycznego.

Stanowią swego rodzaju ochronę termoizolacyjną dachu. Deszcz oraz topniejący na płaskim dachu śnieg zazwyczaj na jakiś czas się przecież gromadzą, po czasie stając się niestety źródłem wilgoci, która wchodzi do wnętrza budynku. Membranę można więc traktować, jako wodoszczelne pokrycie zabezpieczające. Dzięki niej woda nie przedostaje się do domu.

Niektórym osobom wydaje się, że membrana dachowa jest niepotrzebna, bo ich poddasze jest ocieplone od wewnątrz. Niestety, ale powszechnie stosowana do tego celu wełna mineralna nie jest tak skuteczna w zatrzymywaniu wilgoci, co kauczuk czy tworzywo termoplastyczne.

Jaką membranę dachową wybrać?

Musisz zdecydować się na określony rodzaj zabezpieczenia dachowego, ale nie wiesz, na co powinieneś zwrócić uwagę?

Podczas wybierania membran dachowych warto kierować się ich wodoszczelnością, paraprzepuszczalnością, odpornością na działanie promieni słonecznych czy ogólną wytrzymałością mechaniczną. Nie wiesz, jak powinny prezentować się wymienione czynniki? W takim razie skorzystaj z profesjonalnego doradztwa. 

Doskonale wiemy, jak poważna jest decyzja o wyborze membran czy całego pokrycia dachowego. Naszym klientom służymy więc profesjonalnym doradztwem. Rozwiewamy wszystkie wątpliwości.. Ponadto oferujemy montaż wszystkich elementów. Z nami stworzysz stabilną, estetyczną, a co najważniejsze funkcjonalną konstrukcję dachową – mówi przedstawiciel działającej na rynku od 25 lat firmy OKNO-DACH.

Pamiętaj też, że membrany dzielą się na trzy rodzaje. Pierwsze w kolejności są tak zwane membrany termoutwardzalne, które są wysoce ognioodporne. Drugie są membrany termoplastyczne – wszechstronne i uniwersalne modele, cechujące się dużą elastycznością. Ostatnie są z kolei membrany bitumiczne, elementy trwałe i łatwe w naprawie.

Podziel się

Szukamy klientów

Podpowiadamy jak zdobyć klientów. Sprawdź!

Reklamuj się u nas