Materiał Partnera Jak znaleźć ekipę remontową?

Jak znaleźć ekipę remontową?

Wykończenie mieszkania pod klucz jest dla wielu osób opłacalne, ponieważ bardzo cenią sobie swój czas i nie chcą poświęcać go na samodzielne wykonywanie remontów, które zresztą, bez odpowiedniej, fachowej wiedzy, mogą skończyć się dość pokaźnym niepowodzeniem. Jak znaleźć ekipę remontową, która będzie w stanie sobie z tym poradzić tak, abyśmy byli zadowoleni i liczby ewentualnych poprawek były ograniczone do minimum?

Gdzie szukać ekipy remontowej?

Najlepszą opcją na znalezienie odpowiedniej ekipy remontowej jest znalezienie jej z polecenia. Wystarczy popytać rodzinę bądź znajomych. Nawet jeśli nie dowiemy się, kogo warto zatrudnić, to z pewnością dowiemy się, kogo powinniśmy unikać. Poszukiwania ekipy remontowej możemy także zacząć w internecie. Możemy sprawdzić strony internetowe fachowców z naszej okolicy oraz tam przejrzeć ich oferty. Jeżeli znaleźliśmy jakąś firmę, która nas interesuje, powinniśmy przeczytać o niej opinie. Jeżeli większość bądź nawet wszystkie opinie będą pozytywne, nie będziemy musieli martwić się o to, czy usługi zostaną wykonane na wysokim poziomie. Jeżeli większość opinii będzie jednak negatywny, powinniśmy zrezygnować ze skorzystania z usług tej firmy. Na rynku istnieje wiele firm, takich jak np. firma Budomi Budownictwo I Usługi Katarzyna Mirowska, która w swojej ofercie posiada wykończenia mieszkań pod klucz.

Fachowiec od wszystkiego czy specjalista - kogo wybrać?

Usługi oferowane przez firmy remontowe możemy podzielić na dwa główne typy - oferty kompleksowej obsługi w zakresie wykończenia wnętrz oraz ogłoszenia, które ściśle określają zakres wykonywanych prac. Duża część osób myśli, że zatrudnienie jednej ekipy remontowej będzie prostsze, ponieważ zrobi ona tynki, gładzie, położy panele i kafelki, oraz że oszczędzamy w ten sposób czas. Jest to poniekąd prawda, jednak nie każda ekipa będzie posiadała wystarczającą wiedzę na każdy z tych tematów. Nie możemy jednak wrzucać wszystkich do jednego wora, ponieważ jeśli dana firma, wykonuje kompleksowe usługi, nie oznacza to, że robi to źle.

Rachunek

Często fachowcy, którzy kuszą nas atrakcyjnymi cenami, nie dają nam rachunku czy też faktury, niczego, co będzie stanowiło dowód na to, że zamówiliśmy u niego konkretne usługi. Nie podpisujemy także w takich sytuacjach umów. Niestety nie każdy zdaje sobie sprawę z tego, że jest to niezwykle ważne. Gdy ekipa remontowa okaże się nietrafiona, nie będziemy mieć bowiem żadnego dowodu na to, że dla nas pracowała. Wówczas nie będziemy mieć prawa do żadnych rozszczeń. Czasami lepiej jest zatrudnić fachowca legalnie, podpisując umowę. W innym wypadku koszty mogą się okazać większe, niż z początku myśleliśmy.

Podziel się

Szukamy klientów

Podpowiadamy jak zdobyć klientów. Sprawdź!

Reklamuj się u nas