Artykuł sponsorowany Zalety mieszkań z rynku pierwotnego

Zalety mieszkań z rynku pierwotnego

Zakup własnego mieszkania to jedno z najważniejszych wydarzeń w życiu i wiąże się z kilkoma bardzo trudnymi decyzjami. Pierwsza z nich dotyczy samego typu lokalu, a mianowicie wybór między mieszkaniem z rynku wtórnego czy pierwotnego. Jakie korzyści niesie ze sobą zakup nowego mieszkania?

Większość osób planujących zakup własnego mieszkania w ogóle nie bierze pod uwagę rynku wtórnego. Na taki stan rzeczy wpływa miażdżąca przewaga zalet nowych mieszkań, nad lokalami z tzw. starego budownictwa – wyjaśnia nasz rozmówca z firmy EKO-BUD. Pierwsze różnice wynikają już z samego rozwoju technologii budowlanych, które dzisiejszym architektom i deweloperom pozwalają tworzyć budynki ergonomiczne, energooszczędne, zdrowe i znacznie bardziej ekonomiczne w eksploatacji. Repertuar zalet mieszkań z rynku pierwotnego jest jednak dużo szerszy.

Co to znaczy, że mieszkanie jest nowe?

Sympatia, jaką nabywcy darzą nowe budownictwo, wynika nie tylko z zaufania do nowoczesnych rozwiązań technicznych. Fakt, że wprowadzimy się do nowiutkiego mieszkania oznacza także, że nie będziemy zmuszeni inwestować w remont i odświeżenie zużytych elementów wnętrza. Wprowadzając się do mieszkania od dewelopera mamy pewność, że wszystkie instalacje działają i będą działać bez zarzutu, ściany są równe, a wszystkie wykończenia wykonane dokładnie i niezużyte. 

Nowe mieszkanie, czyli oszczędność

Pewność, że tak właśnie będzie, dają nam specjalne gwarancje. A zatem zakup nowego mieszkania to wybór prosty i nieobciążony dodatkowymi, ukrytymi kosztami, jak właśnie koszty renowacji, czy opłaty od transakcji cywilno-prawnych. Oszczędność odczujemy również w późniejszym użytkowaniu. Nowe budownictwo to niższe koszty eksploatacyjne – niższy czynsz, oszczędność energii cieplnej i elektrycznej.

Dom taki jak ja i tam gdzie chcę

Choć samodzielne urządzenie wnętrza mieszkania niewątpliwie oznacza pewien wysiłek i wymaga zaangażowania, warto poświęcić nieco uwagi i czasu dla uzyskania efektu domu dokładnie odpowiadającego potrzebom i upodobaniom właściciela – mówi specjalista z przedsiębiorstwa EKO-BUD.

Kolejną kwestią jest zagospodarowanie terenu wokół budynku. W przypadku rynku wtórnego, mieszkania zlokalizowane są w wiekowych, nie zawsze najlepiej utrzymanych okolicach. Tymczasem najnowsze inwestycje są planowane i budowane łącznie z dokładnym uwzględnieniem możliwości rekreacyjnych i użytkowych danego obszaru. Deweloperzy dbają o atrakcyjność swoich inwestycji, dlatego starają się, by potencjalnych mieszkańców przyciągała również dobra infrastruktura.

Podziel się

Szukamy klientów

Podpowiadamy jak zdobyć klientów. Sprawdź!

Reklamuj się u nas