Artykuł sponsorowany Montaż nowej instalacji elektrycznej w domu – kiedy się na nią zdecydować?

Montaż nowej instalacji elektrycznej w domu – kiedy się na nią zdecydować?

Nie wszystkie prace remontowane widać gołym okiem, ale montaż instalacji elektrycznej jest jednym z kluczowych zadań w ramach odnowiania mieszkania. Stare przewody niosą ryzyko awarii, a nawet iskrzenia, bo aluminium, z którego kiedyś robiono instalacje, łamie się po latach. Również przy montażu urządzeń o dużym poborze mocy nie uniknie się modernizacji, bo wymagane jest wtedy często zasilanie trójfazowe. Wymiana przewodów wiąże się z kuciem ścian, więc najlepiej zlecić to ekipe, która potem naprawi uszkodzone powierzchnie.

Nowa instalacja elektryczna podczas remontu

Zazwyczaj, gdy planowany jest generalny remont, rozsądny inwestor od razu podejmuje decyzje, że nadszedł też czas na wymianę różnych instalacji w lokalu, m.in. elektrycznej. Jest to najbardziej dogodny moment, bo w momencie prac związanych z demontażem, kucie ściany w celu wymiany elektryki nie spowoduje większej różnicy. Nie warto ryzykować pozostawienia starych elementów, bo potem podczas awarii może być konieczne zniszczenie nowo pomalowanych ścian, by dostać się do starych przewodów. Dlatego montaż instalacji elektrycznej w domu to jednej z pierwszych kroków związanych remontem. W jego ramach można liczyć na gniazda z uziemieniem oraz zamontowanie przewodów trójżyłowych, które mają charakterystyczną żółto-zieloną izolację.

Wymiana elektryki – kiedy jest konieczna?

Nie zawsze instalacja elektryczna jest wymieniana na nową wtedy, gdy akurat planowany jest remont. Powtarzające się spięcia oraz łamiące się lub luźne przewody to niestety sygnał, że czas na całkowitą wymianę elektryki, którą można zlecić firmie Finish-Bud. Plusem ta jest to, że współpracując z kompleksowym wykonawcą, może liczyć od razu na zaszpachlowanie i pomalowanie ścian, które zostały skute podczas wymiany okablowania. Taka modernizacja jest konieczna, gdy w ścianach wciąż są obecne przewody z aluminium, które nie spełniają standardów bezpieczeństwa. Można stworzyć przy okazji nowe obwody, by podłączyć urządzenia grzewcze, do których potrzebne jest zasilanie trójfazowe.

Podziel się

Szukamy klientów

Podpowiadamy jak zdobyć klientów. Sprawdź!

Reklamuj się u nas