Materiał Partnera Jak zadbać o stan powietrza w swoim domu?

Jak zadbać o stan powietrza w swoim domu?

Stan powietrza pozostawia wiele do życzenia nie tylko w miastach, ale także w mniejszych miejscowościach, a nawet na wsiach. W dzisiejszych czasach problem stanowią szkodliwe gazy i pyły, które są produkowane głównie przez fabryki i pojazdy. W jaki sposób możesz zadbać o stan powietrza w swoim domu, aby zawsze było ono bezpieczne dla zdrowia domowników?

Prawidłowe nawilżenie

Nawilżacze powietrza są znane od lat, jednak nadal wiele osób bagatelizuje nieprawidłową wilgotność w swoim domu. Największy problem ze zbyt suchym powietrzem jest w okresie letnich upałów oraz w czasie sezonu grzewczego, kiedy ogrzewanie je nadmiernie osusza. Jednymi z objawów, które wskazują na zbyt suche powietrze, są przede wszystkim:

  • suchość błon śluzowych;
  • pieczenie oczu i pękanie ust;
  • podwyższony poziom ładunków elektrostatycznych;
  • problemy z oddychaniem.

Suche powietrzne jest niebezpieczne nie tylko dla człowieka, ale także wyposażenia – między innymi mebli wykonanych z litego drewna. Nawilżacz powietrza może szybko i skutecznie rozwiązać ten problem i wyregulować wilgotność.

Oczyszczanie powietrza

Na polskim rynku można znaleźć również profesjonalne oczyszczacze powietrza, dzięki którym będzie ono nie tylko wyraźnie „świeższe”, ale przede wszystkim zdrowsze. Urządzenie pozwala na wyeliminowanie zanieczyszczeń, które mają negatywny wpływ na organizm człowieka. Poleca się je szczególnie mieszkańcom dużych miast, gdzie oprócz znacznego natężenia ruchu, występuje również wiele fabryk. Zarówno nawilżacze powietrza, jak i oczyszczacze można znaleźć w ofercie firmy Uni-Lux, której siedziba znajduje się w Warszawie. Nawet osoby, które wcześniej nie zwracały uwagi na stan powietrza, zauważają znaczną poprawę samopoczucia już po kilku tygodniach jego regularnego nawilżania i oczyszczania.

Wpływ powietrza na zdrowie

Trzeba wspomnieć również  tym, jaki dokładnie wpływ ma stan powietrza na zdrowie człowieka. Ostatnimi czasy często mówi się o smogu, który jest szczególnie niebezpieczny dla osób starszych i dzieci. Szkodliwe gazy dostają się do organizmu podczas oddychania i mogą powodować problemy związane z nieprawidłowym funkcjonowaniem układu oddechowego oraz różnego rodzaju schorzenia układu krążenia. Niebezpieczne są także drobne pyły, które nie będą zatrzymane przez błonę śluzową nosa i mogą osadzać się w płucach. Może to prowadzić do niedotlenienia. Osoby, które często oddychają zanieczyszczonym powietrzem, mają zdecydowanie słabszą odporność na infekcje, szybko się męczą i skarżą się na trudności z oddychaniem.

Opracowanie:

Uni-Lux Sp. z o.o.

Warszawa , Jana Kazimierza 61

Podziel się