Artykuł sponsorowany Jak wybrać zlewozmywak gastronomiczny?

Jak wybrać zlewozmywak gastronomiczny?

Zlewozmywak gastronomiczny na kuchni to jeden z bardziej podstawowych elementów wyposażenia. Bierze udział w jednej z najważniejszych czynności, jaką jest dbanie o czystość. Dobry zlewozmywak gastronomiczny musi być zatem nie tylko funkcjonalny, ale również musi pozwalać realizować jedno z najważniejszych zadań na kuchni. W artykule opisujemy zasady, jakimi jest się dobrze kierować podczas wyboru zlewozmywaka gastronomicznego?

Na jakie parametry należy zwracać uwagę?

Jedną z najważniejszych rzeczy, jakie na samym początku powinny zwrócić naszą uwagę przy zakupie zlewozmywaka, to materiał, z jakiego został on wykonany. Na kuchni stal nierdzewna jest jednym z najbardziej poważanych materiałów. Głównie ze względu na swoją trwałość oraz hipoalergiczne właściwości. Zapytaliśmy pracownika firmy Alkos o to, z jakiego gatunku stali nierdzewnej najlepiej kupić zlewozmywak? 

Powiedział nam, że zdecydowanie lepszym pomysłem będzie stal typu 430. Ta mniej szlachetna 304 musi być dodatkowo pokrywana warstwą zabezpieczającą przed działaniem wody, której na zmywaku nie brakuje. Jako że zakup zlewozmywaka to zazwyczaj jednorazowa inwestycja na cały okres pracy kuchni, to lepiej nie oszczędzać na jakości.

Kolejną rzeczą, na którą należy zwrócić uwagę, jest sposób mocowania zlewozmywaka. Na rynku są rozwiązania wolnostojące lub takie przeznaczone do montażu ściennego. Montaż ścienny można wykonać samodzielnie i z pewnością daje to duże oszczędności, jednak dosyć mocno wpływa na funkcjonalność kuchni. W dużych lokalach liczy się jednak ergonomia powierzchni i zdecydowanie lepsze będą wtedy zlewozmywaki wolnostojące.

Każdy lokal będzie wymagał kilku różnych zlewów – zgodnie z przepisami sanepidu (i zdrowego rozsądku) mycia warzyw nie należy dokonywać w tym samym zlewie, co produktów pochodzenia zwierzęcego. Dodatkowo koniecznie musimy wiedzieć, jak wielu pracowników będzie musiało być zaangażowanych w proces mycia. Od tego zależeć będzie ilość dostępnych komór oraz umiejscowienie zlewów. Po to, aby zrobić to poprawnie, trzeba wziąć pod uwagę liczbę pracowników przebywających na kuchni, natężenie ruchu, różnorodność menu oraz ogólne wymiary kuchni. Dobrą praktyką jest również umieszczenie jakiejś niewielkiej umywalki tuż przy wyjściu oraz wejściu na kuchnię, aby pracownicy mogli swobodnie umyć ręce przed rozpoczęciem pracy i przy okazji wychodzenia z niej.

 

Podziel się

Szukamy klientów

Podpowiadamy jak zdobyć klientów. Sprawdź!

Reklamuj się u nas