Materiał Partnera Jak wybrać dobre panele ogrodzeniowe?

Jak wybrać dobre panele ogrodzeniowe?

Ogrodzenia panelowe stanowią ciekawą alternatywę dla prostych ogrodzeń z siatki i tańszą alternatywę dla znacznie droższych ogrodzeń wykonanych z profili zamkniętych. To rozwiązanie proste, ale bardzo estetyczne i trwałe, pod warunkiem, że wybierzemy dobre panele ogrodzeniowe. Czym kierować się przy wyborze paneli ogrodzeniowych?


Charakterystyka paneli ogrodzeniowych

Przyglądamy się panelom ogrodzeniowym, które są wykonywane ze zgrzewanych drutów stalowych, specjalnie usztywnianych w procesie produkcji. Konkretnie swoich panelach opowiadają nam więcej przedstawiciele firmy BIG-STAL z Tomaszowa Mazowieckiego. To panele 3D (z przetłoczeniami wzmacniającymi) z drutu 4 mm i 5 mm oraz panele 2D (z drutami wzmacniającymi zgrzanymi obustronnie 6 mm lub 8 mm) z drutu 5, 5 i 8 mm. W obu przypadkach rozmiar oczek paneli to 50 x 200 mm, a ich wysokość wynosi od 1000 mm do 2400 mm. Montaż paneli ogrodzeniowych tego typu jest stosunkowo łatwy – panele ogrodzeniowe są mocowane do stalowych słupków za pomocą metalowych obejm, nakrętek i śrubek. Trzeba jednak przy tym zaznaczyć, że przy wyborze odpowiedniego materiału warto się dobrze zastanowić, by wykonane z niego ogrodzenie mogło nam służyć latami.


Dobre panele, czyli jakie?

Dobre panele ogrodzeniowe powinny być odporne na uszkodzenia mechaniczne i odporne na działanie korozji. Doskonałym sposobem zabezpieczenia paneli ogrodzeniowych przed rdzą jest tzw. ocynk pozyskiwany przez cynkowanie ogniowe. Zabezpieczenie otrzymywane jest metodą zanurzeniową, czyli poprzez moczenie paneli w ciekłym cynku o wysokiej temperaturze. Dzięki zastosowaniu metody zanurzeniowej cała powierzchnia paneli jest pokrywana warstwą skutecznej i trwałej powłoki antykorozyjnej. Ocynkowane panele ogrodzeniowe mogą być pokryte dowolnym kolorem z palety RAL. Nowoczesne firmy wykorzystują malowanie proszkowe – nie ma tu ryzyka, że na powierzchni powstaną zacieki, spękania, zmarszczki – a to nie tylko kwestia estetyki; im dokładniej powierzchnia metalu pokryta jest farbą, tym też mniejsze jest ryzyko pojawienia się rdzy. Jakie więc wybrać najlepiej panele ogrodzeniowe? - Naszym zdaniem powyższe mówi samo za siebie: najlepszy wybór to panele ocynkowane ogniowo lub panele ocynkowane ogniowo i malowane proszkowo. Warto przy tym dodać, że choć najpopularniejsze kolory z palety RAL to kolejno grafit (RAL 7016), zielony (RAL 6005), czarny (RAL 9005) i brąz (RAL 8017), możemy z powodzeniem znaleźć firmę, która wykona dla nas panele ogrodzeniowe w innych kolorach na zamówienie.

Podziel się